• 1
  • 2
  • 3
  • 4
Wczytaj więcej Przytrzymaj SHIFT aby wczytać wszystko Wczytaj wszystko
Prasa regionalna - Augustów - Gazeta Augustowski Reporter
piątek, 05 maj 2017 00:00

Inwazja kleszczy na Podlasiu

W podlaskich lasach pojawiły się już pierwsze kleszcze. Niepokojące są informacje, że ten rok może być rekordowy pod względem występowania tych pajęczaków nie tylko na terenach leśnych, ale i w miastach.

Dział: Aktualności

W miniony długi majowy weekend funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali dwóch mężczyzn posługujących się podrobionymi dokumentami.

Dział: Aktualności

W czwartek, 4 maja na Rynku Zygmunta Augusta odbyły się uroczyste obchody Dnia Strażaka oraz 25-lecia Państwowej Straży Pożarnej. W uroczystości wziął udział wiceminister spraw wewnętrznych i administracji oraz poseł ziemi augustowskiej Jarosław Zieliński, a także przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych oraz innych instytucji publicznych. Uroczystości podniosłego charakteru nadał występ Orkiestry Dętej OSP Lipowiec. Uroczystości były również znakomitą sposobnością do  wręczenia odznaczeń oraz wyróżnień zasłużonym strażakom.

Dział: Aktualności

W środę, 3 maja na Rynku Zygmunta Augusta odbyły się uroczystości upamiętniające 226. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Dział: Aktualności
czwartek, 04 maj 2017 12:36

Dzień otwarty w augustowskim Sądzie

Dnia 6 maja Sąd Rejonowy w Augustowie zaprasza na dzień otwarty. Mieszkańcy miasta oraz okolicznych miejscowości będą mogli zwiedzić budynek oraz dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat pracy Sądu.

Dział: Aktualności

Zakończyła się weryfikacja wniosków o wpisanie do systemu Miejsc Przyjaznych Rowerzystom. W województwie podlaskim w tegorocznym naborze MPR rekomendacje otrzymało 67 obiektów noclegowych, 9 atrakcji turystycznych, 19 obiektów gastronomicznych, 5 informacji turystycznych oraz 16 pozostałych obiektów usługowych.

Dział: Aktualności

Funkcjonariusze z Placówki SG w Sejnach odzyskali skradzione BMW X1. Wartość pojazdu to 180 tys. zł.

Dział: Aktualności