• 1
  • 2
  • 3
Wczytaj więcej Przytrzymaj SHIFT aby wczytać wszystko Wczytaj wszystko
Prasa regionalna - Augustów - Gazeta Augustowski Reporter
środa, 14 czerwiec 2017 16:00

Przekroczył granicę wbrew przepisom

Funkcjonariusze z Placówki SG w Augustowie zatrzymali obywatela Sri Lanki. Cudzoziemiec wbrew przepisom przekroczył polsko-litewską granicę.

Dział: Aktualności
środa, 14 czerwiec 2017 14:30

Wołanie z wnętrza Ziemi

Na terenie otaczającym kościół w Mikaszówce powstała instalacja artystyczna stworzona na pamiątkę i ku czci ofiar Obławy Augustowskiej. Stworzył ją mieszkający koło Mikaszówki artysta - Wojciech Skrzyszewski. Jak sam podkreśla do pracy tej zainspirował go miejscowy proboszcz ks. Andrzej Borkowski podczas wizyty kolędowej. Artysta zaznaczył, że tworząc instalację wzorował się na rzeźbach Igora Mitoraja, polskiego artysty, ucznia Tadeusza Kantora.

Dział: Artykuły
środa, 14 czerwiec 2017 10:08

Cała Polska czyta dzieciom? Augustów też!

Augustów, Lipsk i Nowinka. W tych miejscowościach bibliotekarze szkolni wspólnie z Fundacją ABC XXI „Cała Polska czyta dzieciom” zorganizowali XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Zorganizowali po to, aby przekonywać do czytania książek i korzystania z bibliotek.

Dział: Kultura
środa, 14 czerwiec 2017 10:05

Obywatele Wietnamu ukryci w Fiacie Ducato

Funkcjonariusze z Placówki SG w Sejnach zatrzymali 4 obywateli Wietnamu za nielegalne przekroczenie polsko-litewskiej granicy państwowej. Zatrzymano również obywatela Rosji, który przewoził cudzoziemców.

Dział: Aktualności
środa, 14 czerwiec 2017 09:46

Juniorska Plażówka na boiskach ACE

W ostatni piątek (9.06) na boiskach Augustowskiego Centrum Edukacyjnego odbyły się Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Siatkówce Plażowej Juniorów. W zawodach wzięło udział 12 par, walczących o miano mistrzów Podlasia oraz przepustki do półfinału Mistrzostw Polski Juniorów, który zostanie rozegrany w Augustowie w dniach 26 – 28 czerwca.

Dział: Sport
środa, 14 czerwiec 2017 09:27

I Cuda i Wianki

Leśny Zakątek Kultury Zdrowa Zośka zaprasza na imprezę pt. „I Cuda I Wianki - Koncert Wspomnień o Agnieszce Osieckiej”.

Dział: Aktualności

Po zajęciu pierwszego miejsca w wojewódzkich mistrzostwach w piłkę ręczną uczniowie Szkoły Podstawowej przygotowywali się do większej imprezy - finałów mistrzostw Polski, które odbyły się w dniach 9-12 czerwca w Głuchołazach.

Dział: Aktualności