• 1
  • 2
  • 3
Wczytaj więcej Przytrzymaj SHIFT aby wczytać wszystko Wczytaj wszystko
Prasa regionalna - Augustów - Gazeta Augustowski Reporter

W środę, 14 czerwca burmistrz Augustowa Wojciech Walulik odebrał podziękowania za rozwój Karate Kyokushin oraz wsparcie finansowe wyjazdu na Wagowe Mistrzostwa Świata International Friendships IKO w Tokio i The 31th Europen Weight Category Karate Championships IKO we Francji. Podziękowania wręczył prezes Augustowskiego Klubu Karate Kyokushin Waldemar Matyka.

Dział: Aktualności
czwartek, 15 czerwiec 2017 10:52

XYZ czyli kolej rzeczy

Augustów to miasto, które latem jako uznane, malowniczo położone uzdrowisko zmienia się w miejsce wypoczynku, rekreacji, zabawy z jednej strony, z drugiej zaś w tym czasie jest obszarem wytężonej pracy i wysiłku. Latem stykają się tu bezpośrednio ze sobą dwie rzeczywistości: odpoczynku i pracy. Jaka jest nas, współczesnych relacja do obu tych rzeczywistości? Jak z nich korzystamy?

Dział: Aktualności
czwartek, 15 czerwiec 2017 10:32

Boże Ciało - święto z bogatymi tradycjami

Święto Bożego Ciała zostało ustanowione w Belgii w 1246 r. i w tym samym roku papież Urban IV wprowadził je do kalendarza liturgicznego. Procesje Bożego Ciała zostały wprowadzone 200 lat później. Niektóre ze zwyczajów towarzyszących uroczystym obchodom sięgają swoimi korzeniami czasów słowiańskich, gdzie wiara w moc przyrody była wszechobecna.

Dział: Aktualności