• 1
  • 2
  • 3
Wczytaj więcej Przytrzymaj SHIFT aby wczytać wszystko Wczytaj wszystko
Prasa regionalna - Augustów - Gazeta Augustowski Reporter
sobota, 17 czerwiec 2017 15:51

Bosman uratował tonącą kobietę

Dzisiejszego popołudnia na jeziorze Necko w okolicach ujścia rzeki Netty, doszło do wywrócenia łodzi motorowej. Załoga i pasażerowie przepływającego w pobliżu statku Jaćwież, usłyszeli wołanie o pomoc. Z dwojga osób, które uległy wypadkowi w najtrudniejszej sytuacji znalazła się pasażerka wywróconej jednostki, podejmująca próby uchwycenia przepływającego kajaka.

Dział: Aktualności
sobota, 17 czerwiec 2017 11:10

90 LAT MINĘŁO...

16 czerwca w I Liceum Ogólnokształcącego imienia Grzegorza Piramowicza rozpoczęła się uroczystość w ramach obchodów dziewięćdziesiątej rocznicy istnienia szkoły. Piękny jubileusz, wyczekiwany przez wiele osób, które przez lata związały swe losy z tym miejscem.

Dział: Aktualności

16 czerwca do Augustowa zawitał kolejny pisarz, będący gościem cyklu spotkań literackich, Lektura Obowiązkowa. Tym razem było to Jakub Żulczyk, autor wielu poczytnych książek, na czele z niedawno wydanym Wzgórzem Psów, który dał się również poznać jako scenarzysta nadspodziewanie dobrze przyjętego serialu Belfer.

Dział: Kultura
sobota, 17 czerwiec 2017 08:38

Tu i teraz

Leszek Sobolewski to jedna z barwnych postaci Augustowa. Fotografuje, rysuje, pracuje w glinie, drewnie i metalu. Pisze. W ubiegłym roku na deskach ODK mogliśmy oglądać jego sztukę "Patrz sercem, a czas przybędzie na czas". Laureat pierwszej nagrody augustowskiego konkursu literackiego "O liść dębu". Teraz pisze książkę wspomnieniową i zakłada Stowarzyszenie Twórców w Augustowie "AUGUST". Prowadził też warsztaty manualne w zakresie metaloplastyki i wykorzystywania materiałów z recyklingu.

Dział: Kultura