• 1
  • 2
  • 3
  • 4
Wczytaj więcej Przytrzymaj SHIFT aby wczytać wszystko Wczytaj wszystko
Prasa regionalna - Augustów - Gazeta Augustowski Reporter
poniedziałek, 10 lipiec 2017 18:37

Krwawa niedziela na Wołyniu

Dzień 11 lipca 1943 r. był dla Polaków jednym z tragiczniejszych dni II Wojny Światowej. Tego dnia bowiem miał miejsce punkt kulminacyjny rzezi wołyńskiej. Niemal jednocześnie zaatakowano i wymordowano Polaków w 99 miejscowościach, głównie w powiecie włodzimierskim, horochowskim i kowelskim. Sprawcami owej zbrodni ludobójstwa były nacjonalistyczne organizacje ukraińskie (OUN-B i UPA) wspierane niestety w dużym stopniu przez ukraińską ludność cywilną.

Dział: Historia

Trzy unikatowe średniowieczne szable, hełm oraz 5 bojowych czekanów zatrzymane zostały przez funkcjonariuszy z Oddziału Celnego w Bobrownikach w grudniu 2016 oraz styczniu 2017 roku.

Dział: Aktualności
poniedziałek, 10 lipiec 2017 10:51

Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą

W sobotę policjanci z Augustowa prowadzili działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa osobom korzystającym z wypoczynku na obszarach wodnych. Wypoczywającym nad akwenami mundurowi przedstawiali założenia ogólnopolskiej kampanii MSWiA "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą".

Dział: Aktualności
poniedziałek, 10 lipiec 2017 09:25

HERO RUN - ekstremalny bieg w Szelmencie

HERO RUN — pierwszy cykl biegów przeszkodowych już w najbliższy weekend (15-16 lipca) odbędzie się w Szelmencie. Swoich sił spróbować może każdy. Zapisy trwają.

Dział: Aktualności
poniedziałek, 10 lipiec 2017 08:24

Wernisaż malarstwa olejnego

Mała Galeria APK zaprasza na wernisaż malarstwa olejnego Bogdana Choroszewskiego z Augustowa. Prezentowane obrazy przedstawiają pejzaże, scenerie okolic Augustowa.

Dział: Kultura