• 1
  • 2
  • 3
  • 4
Wczytaj więcej Przytrzymaj SHIFT aby wczytać wszystko Wczytaj wszystko
Prasa regionalna - Augustów - Gazeta Augustowski Reporter
piątek, 14 lipiec 2017 22:24

Przyjaźń przygraniczna

W dniu 14 lipca o godzinie 13 w sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Augustowie podpisane zostało porozumienie o współpracy partnerskiej między Powiatem Augustowskim i Rejonem Grodzieńskim. Bliskie sąsiedztwo obydwu regionów było oczywistym powodem oficjalnego zadzierzgnięcia więzi między nimi.

Dział: Aktualności
piątek, 14 lipiec 2017 15:30

Ważna jest pamięć...

12 lipca w ramach obchodów Dnia Pamięci Ofiar Obławy Augustowskiej ludzie chcący oddać cześć ofiarom tej gehenny, wyruszyli na spacer ulicami miasta, by w kolejnych jego punktach wspominać te straszne wydarzenia sprzed lat. Poniżej prezentujemy relację autorstwa Państwa Danuty i Zbigniewa Kaszlejów:

Dział: Aktualności
piątek, 14 lipiec 2017 12:02

Spotkanie w Pograniczu

Pogranicze zaprasza, w poniedziałek 17 lipca o godz. 18, na spotkanie z Krzysztofem Czyżewskim "MOSZE KULBAK – POETA POGRANICZA", autorem przekładu książki "Mesjasz z rodu Efraima" Mosze Kulbaka.

Dział: Kultura

W dniu dzisiejszym (14 lipca) odbędzie się uroczyste podpisanie porozumienia o partnerskiej współpracy pomiędzy Powiatem Augustowskim i Rejonem Grodzieńskim. Podpisanie umowy zaplanowano na godz. 13.00 w sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Augustowie.

Dział: Aktualności
piątek, 14 lipiec 2017 10:57

Jakubik & Deriglasoff - koncert na statku

Augustowskie Placówki Kultury zapraszają na drugi w tym sezonie koncert na statku. Nie zdołała przestraszyć nas pogoda przed koncertem zespołu Ballady i Romanse, miejmy nadzieję, że tym razem będzie jeszcze lepiej.
Ten koncert będzie wyjątkowy nie tylko ze względu na miejsce, ale również muzycznie. Spotkanie dwóch przyjaciół, wyjątkowe przedsięwzięcie muzyczne. Wyjątkowe teksty i wyjątkowi artyści.
Poniżej informacje o tym projekcie, a jeszcze niżej informacje dotyczące biletów, bufetu i innych

„40 PRZEBOJÓW”

Muzyczny projekt pod roboczym tytułem „40 PRZEBOJÓW”, inspirowany poszukiwaniami takich twórców jak John Cage czy John Zorn, jest oryginalną propozycją, jakiej na polskim rynku muzycznym znaleźć nie sposób. Ekstrawagancki pomysł duetu Jakubik&Deriglasoff, tych niepokornych, ciągle poszukujących artystów wkracza na obszary, których nikt w tym kraju jeszcze nie próbował eksplorować. Jest bez wątpienia ambitnym, skierowanym do wyrobionego słuchacza eksperymentem, gdzie muzycznie panował będzie absolutny eklektyzm. Od cyber punka, przez elektro pop, disco techno, do hardcore’u. Proszę sobie wyobrazić płytę, na której znajdzie się 40 utworów, mini-piosenek, skitów – niepotrzebne skreślić – do których muzykę napisał Olaf Deriglasoff, swój głos i muzyczną frazę dał Arek Jakubik, wszystko do tekstów autorstwa Krzysztofa Vargi i Marcina Świetlickiego. Przy czym każda z tych kompozycji trwa niewiele dłużej niż minutę, niektóre wręcz po dwadzieścia parę sekund.

Nie dzieje się to przypadkiem. Ten album idzie z duchem czasów. Proszę zwrócić uwagę, jak zmieniła się percepcja ludzi. Jak zmieniło się słuchanie muzyki, oglądanie filmów czy odbiór sztuki współczesnej. Dzisiaj wszystko dzieje się szybciej, mocniej, krócej. Potrzebnych jest nam więcej bodźców na sekundę. W dobie wszechobecnego Internetu nasze ucho i oko mają nowy software, pracują na zupełnie innym poziomie postrzegania. Idziemy o zakład, że za 10 lat w radio, obojętnie jak ono będzie wtedy wyglądało, piosenki będą trwały 60-90 sekund, nie więcej. Bo dłużej – to będzie już straszna nuda. Oczywiście duet Jakubik&Deriglasoff nie nagrał piosenek sensu stricte, przebojów do radia. Stworzyli 40 ambitnych kompozycji muzycznych, które w przyszłości mogą wytyczyć kierunki rozwoju muzyki alternatywnej. Wyruszyli w arcyciekawą i odważną artystycznie podróż, która sami nie wiedzą, dokąd może ich doprowadzić.

Projekt ten to nie li tylko warstwa muzyczna – sięga on znacznie dalej. W perspektywie ma połączyć różne dziedziny sztuki: muzykę, film, sztuki audiowizualne i teatr. „40 PRZEBOJÓW” będzie miało swój rozwój w formie performatywnego widowiska będącego interdyscyplinarnym połączeniem wspomnianych wyżej form sztuki. Realizacja planowana jest w przyszłym sezonie w jednym z warszawskich teatrów. Kolejnym założeniem jest stworzenie serii mini-teledysków. Swój akces zgłosiło już kilku reżyserów, między innymi Wojtek Smarzowski, Łukasz Palkowski i Zbigniew Libera, który jest również autorem okładki płyty. Zrealizują oni do kilku utworów swoje autorskie, filmowe obrazy, arthouse'owe impresje, które zostaną umieszczone w Internecie i rozpoczną szeroko zakrojoną akcję promocyjną projektu w sieci. Twórcy „40 PRZEBOJÓW” chcą uwolnić swoją muzykę w Internecie i dać ją odbiorcom. Po prostu. Za darmo. Dlaczego? Bo ta płyta powstała z serca. Nagrali ją dla siebie i swoich przyjaciół, którzy widzą świat podobnie jak oni. Proponują Wam dzisiaj, abyście dołączyli do tego grona.

Cena biletu: 40 zł
20:00 - wejście na pokład
20:30 - wypłynięcie, początek koncertu
Rezerwacja i sprzedaż biletów: MDK. Rynek Zygmunta Augusta 9
Tel. 87 643 36 59 lub 790 22 85 60
Można już rezerwować bilety, a sprzedaż ruszy od piątku 7.07
UWAGA. Organizator zastrzega sboie przeniesienie koncertu w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych lub organizacyjnych do MDK lub wyznaczyć inny termin.
UWAGA. Wejście z własnym alkoholem na pokład zabronione. Bufet na statku.

Dział: Kultura
piątek, 14 lipiec 2017 09:50

Zapowiedź reportażu "Wspólny los"

Jakiś czas temu jako pierwsi pisaliśmy o Wojciechu Skrzyszewskim i jego instalacji artystycznej, znajdującej się na terenie parafii św. Marii Magdaleny w Mikaszówce. Artysta, zainspirowany przez miejscowego proboszcza, upamiętnił los ofiar Obławy Augustowskiej.

Dział: Aktualności