• 1
  • 2
  • 3
  • 4
Wczytaj więcej Przytrzymaj SHIFT aby wczytać wszystko Wczytaj wszystko
Prasa regionalna - Augustów - Gazeta Augustowski Reporter

31 lipca 2017 r. w godzinach wieczornych przez teren powiatu grajewskiego przeszła potężna nawałnica, która wyrządziła wiele szkód nie tylko w drzewostanie, ale także w budynkach mieszkalnych i gospodarczych. Ogółem strażacy interweniowali 16 razy, w tym 11 razy na terenie gminy Grajewo i 5 razy na terenie gminy Szczuczyn. Na szczęście nie zanotowano wypadków z ludźmi.

Dział: Aktualności
wtorek, 01 sierpień 2017 15:12

Kontrabanda pośród szyb

Przemyt niemal 31 tys. paczek papierosów udaremnili w pobliżu polsko-litewskiej granicy funkcjonariusze KAS z Budziska. Kontrabanda warta ponad 400 tys. złotych ukryta była w litewskim tirze.

Dział: Aktualności
wtorek, 01 sierpień 2017 11:01

Jak przygotować się na upał

Upał to stan pogody, gdy temperatura powietrza przy powierzchni ziemi przekracza 30 st. C. W ciągu dnia, najwyższa temperatura występuje pomiędzy godziną 15 a 18, a nie jak się powszechnie sądzi - w południe, zaś największe promieniowanie UV notowane jest w godzinach 12-13.

Dział: Aktualności

Serdecznie zapraszamy mieszkańców Augustowa do zapoznania się ze „Strategią Promocji Marki Miasta Augustowa na lata 2017-2022” i zgłaszania wszystkich uwag, opinii, propozycji, które posłużą lepszemu zdefiniowaniu celów i kierunków działań promocyjnych naszego miasta. Bardzo zależy nam na poznaniu opinii i wniosków mieszkańców, które z pewnością stanowić będą cenny wkład do ostatecznej wersji „Strategii Promocji Marki Miasta Augustowa 2017-2022” poddanej pod obrady sesji Rady Miejskiej w Augustowie.

Dział: Aktualności
wtorek, 01 sierpień 2017 10:26

Z wodą nie ma żartów

Do tragedii doszło w ostatnią niedzielę (30.07) na jeziorze Białym. Około godziny dwunastej utonął tam osiemnastoletni chłopak, mieszkaniec powiatu zambrowskiego. Próby reanimacji, rozpoczęte przez przybyłe na miejsce zdarzenia służby ratunkowe, nie przyniosły pożądanych rezultatów.

Dział: Aktualności
wtorek, 01 sierpień 2017 10:03

Rocznica Powstania Warszawskiego

1 sierpnia 1944 roku w Warszawie wybuchło powstanie. Chociaż, jak pisze Miron Białoszewski w swoim "Pamiętniku", zarówno powstańcy, jak i cywilni mieszkańcy stolicy byli pewni, że potomni będą nazywać je Powstaniem Sierpniowym, przylgnęła do niego nazwa miasta, w którym się odbyło - stąd Powstanie Warszawskie.

Dział: Aktualności