• 1
  • 2
  • 3
  • 4
Wczytaj więcej Przytrzymaj SHIFT aby wczytać wszystko Wczytaj wszystko
Prasa regionalna - Augustów - Gazeta Augustowski Reporter

Już w najbliższą sobotę, dnia 12 sierpnia, zapraszamy na Muzyczny Statek Augustów "We love summer on boat"!

Dział: Aktualności

Wartość krajowego rynku żywności ekologicznej w tym roku może przekroczyć miliard złotych. To najszybciej rosnąca gałąź żywności sprzedawanej w sklepach – wzrost szacuje się na ok. 20 proc. rocznie. Coraz częściej produkty bio można kupić w dyskontach i supermarketach, co zwiększa dostępność do zdrowej żywności także w mniejszych miastach. Przy zakupie warto się kierować nie tylko krajem pochodzenia, lecz także oznaczeniem w kształcie zielonego listka, czyli oficjalnym logo ekologicznej żywności – radzą eksperci.

Dział: Artykuły
poniedziałek, 07 sierpień 2017 16:37

Posłużyli się podrobionymi dokumentami

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Kuźnicy zatrzymali dwóch mężczyzn posługujących się podrobionymi dokumentami.

Dział: Aktualności

Trwa nabór zgłoszeń do XV edycji konkursu na „Najlepszy Produkt Turystyczny – Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej”. W konkursie nagrodzone zostaną najbardziej atrakcyjne, nowatorskie oraz przyjazne turystom miejsca, obiekty i imprezy.

Dział: Aktualności
poniedziałek, 07 sierpień 2017 15:42

Poezja nad Neckiem śpiewana

Sobotni wieczór 5 lipca upłynął w Augustowie pod znakiem poezji śpiewanej. Amfiteatr szybko zapełnił się publicznością, spragnioną tej formy przekazu.

Dział: Aktualności
poniedziałek, 07 sierpień 2017 13:59

Niebezpieczne zdarzenia na drogach

Do 3 niebezpiecznych zdarzeń z udziałem środków transportu doszło w ubiegłym tygodniu na drogach powiatu grajewskiego. Na szczęście nikt nie zginął, ale aż 10 osób zostało poszkodowanych, w tym kilka odniosło poważne obrażenia ciała.

Dział: Aktualności
poniedziałek, 07 sierpień 2017 11:15

Strażacy uwolnili bociana

Nietypowe zgłoszenie kolneńscy strażacy otrzymali w czwartkowy poranek około godz. 8:30. Mieszkańcy miejscowości Glinki gm. Kolno zaalarmowali ich, że bocian, który miał gniazdo na słupie energetycznym w ich miejscowości, wokół nogi ma zaplątany sznurek i nie może samodzielnie opuścić gniazda od około 2-3 dni.

Dział: Aktualności
poniedziałek, 07 sierpień 2017 11:08

Podrabiane obuwie zatrzymane przez funkcjonariuszy

Funkcjonariusze Podlaskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białymstoku wraz z przedstawicielem znanego producenta odzieży ujawnili i zatrzymali podrobione obuwie, które oferowane było w Internecie. Wstępnie szacowane straty, na jakie została narażona poszkodowana firma, sięgają kwoty 27 tysięcy złotych.

Dział: Aktualności

Dzięki wsparciu finansowemu Gminy Miasta Augustowa dzieci z ,,Przystani” pojechały na czterodniową wycieczkę do Gdańska, Gdyni, Sopotu i Malborka. Wychowankowie mieli zapewnione całodzienne wyżywienie, czekało ich również mnóstwo niesamowitych i niezapomnianych atrakcji. Oto tylko kilka z nich: spacer śladami historii czyli po półwyspie w Gdańsku –  Westerplatte – symbolicznym miejscu rozpoczęcia II wojny światowej, zwiedzanie Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego zlokalizowanego w Oliwie,  wizyta w Centrum Nauki Experyment i Muzeum Marynarki Wojennej – ORP ,,Błyskawica” w Gdyni czy wyprawa do Zamku Krzyżackiego w Malborku. Podopieczni w żadnym wypadku na nudę narzekać nie mogli, zwłaszcza, że czas wolny również był mądrze zaplanowany. Dzieci mogły rozwijać swoje zdolności i zainteresowania, uczestnicząc w licznych zawodach sportowych i integracyjnych.

Dział: Aktualności

W sobotę, 5 sierpnia podczas targów Augustynki odbyło się rozstrzygnięcie konkursu „Augustów – kocham to miasto”. Konkurs został zorganizowany z okazji wyjątkowego jubileuszu 460-lecia miasta Augustowa. Konkurs miał na celu wzmocnienie więzi mieszkańców z miastem oraz był świetną okazją do pokazania w kreatywny sposób, za co augustowianie najbardziej kochają swoje miasto.

Dział: Aktualności
Strona 1 z 2