• 1
  • 2
  • 3
Wczytaj więcej Przytrzymaj SHIFT aby wczytać wszystko Wczytaj wszystko
Prasa regionalna - Augustów - Gazeta Augustowski Reporter

W związku z nowelizacją ustawy o gospodarce nieruchomościami nastąpiła zmiana przepisów. Chodzi o opłaty roczne z tytułu użytkowania wieczystego gruntu, a dokładnie – o zasady składania wniosków o udzielenie bonifikaty. Dotychczas termin składania tych wniosków upływał 31 marca. Teraz, po zmianie przepisów, wnioski należy składać do 1 marca tego roku, za który opłata jest wnoszona.

Dział: Aktualności

Do 13 batalionu lekkiej piechoty dostarczona została mobilna strzelnica kontenerowa. To pierwsze takie urządzenie w 1 Podlaskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej. Dzięki strzelnicy kontenerowej możliwości szkoleniowe - nie tylko podlaskich Terytorialsów -zwiększą się.

Dział: Aktualności

W środę 10 stycznia Członkowie Zarządu Województwa Podlaskiego Bogdan Dyjuk i Stefan Krajewski podpisali w Suwałkach (i jedną umowę w Rajgrodzie) z beneficjentami pierwszych sześć umów o dofinansowanie z nowego naboru wniosków w ramach Programu Operacyjnego ,,Rybactwo i Morze” 2014-2020.

Dział: Aktualności
czwartek, 11 styczeń 2018 14:37

Miejskie Spotkanie Opłatkowe

Tradycyjnie, na początku każdego nowego roku, przedstawiciele augustowskich środowisk spotykają się na Miejskim Spotkaniu Opłatkowym, które jest okazją do podzielenia się opłatkiem, złożenia sobie noworocznych życzeń, a także podziękowania za współpracę. Tegoroczne spotkanie samorządowców odbyło się w środę, 10 stycznia.

Dział: Aktualności
czwartek, 11 styczeń 2018 13:30

Bez zbędnej paniki

W związku informacjami krążącymi w mediach społecznościowych, jakoby po Augustowie krążył wypuszczony z więzienia gwałciciel i pedofil, poprosiliśmy Oficera Prasowego KPP Augustów kom. Pawła Jakubiaka o zweryfikowanie tej informacji.

Dział: Aktualności
czwartek, 11 styczeń 2018 12:36

Zajęcia z najmłodszymi

W dniu 8 stycznia 2018 roku pracownicy Nadleśnictwa Augustów odwiedzili dzieci z klasy zerowej Zespołu Szkół Społecznych STO w Augustowie.

Dział: Aktualności

Organizatorzy Systemu Rekomendacji zapraszają: obiekty noclegowe (obiekty świadczące usługi krótkotrwałego wynajmu miejsc noclegowych, zarówno całoroczne, jak i sezonowe); atrakcje turystyczne, do których wstęp jest odpłatny lub nieodpłatny, ale posiadają swojego zarządcę, np. parki rozrywki, muzea, skanseny, niektóre parki narodowe; obiekty gastronomiczne (np. restauracje, bary); informacje turystyczne; pozostałe obiekty usługowe (stacje paliw, sklepy wielobranżowe, serwisy rowerowe, wypożyczalnie rowerów i sprzętu turystycznego); zlokalizowane na obszarze Polski Wschodniej (województwa: lubelskie, podlaskie, świętokrzyskie, podkarpackie, warmińsko-mazurskie), położone w tzw. korytarzu trasy Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo (wykaz gmin stanowi załącznik nr 1a do Regulaminu współpracy) do zgłoszenia udziału w otwartym i nieodpłatnym systemie rekomendacji Miejsc Przyjaznych Rowerzystom na Szlaku Green Velo oraz do odnowienia otrzymanej rekomendacji MPR.

Dział: Aktualności

System, w którym funkcjonują młodzieżowe ośrodki wychowawcze nie gwarantuje skutecznej resocjalizacji. W skontrolowanych przez NIK ośrodkach występowały bariery ograniczające efektywne eliminowanie przyczyn i przejawów niedostosowania społecznego nieletnich.

Dział: Aktualności