• 1
  • 2
Wczytaj więcej Przytrzymaj SHIFT aby wczytać wszystko Wczytaj wszystko
Prasa regionalna - Augustów - Gazeta Augustowski Reporter
piątek, 12 styczeń 2018 22:24

Będzie więcej miejsc w naszym żłobku

Od 1 stycznia 2018 roku weszła w życie zmiana w przepisach polegająca na tym, że znosi się wymóg udostępnienia dzieciom co najmniej dwóch pomieszczeń w żłobku. Dotychczas bowiem, aby prowadzić przedsięwzięcie jakim jest żłobek, należało wyodrębnić przynajmniej jedno pomieszczenie do zabawy i jedno do tzw. leżakowania czyli snu podczas pobytu w placówce. Ze zmian w przepisach zamierza skorzystać Gmina Augustów i po planowanym na wiosnę remoncie budynku żłobka, przyjąć od 1 września 2018 r. dwa razy więcej dzieci niż dotychczas.

Dział: Aktualności

W piątek, 12 stycznia szef rządu przebywał z wizytą w województwie podlaskim. We wsi Rębiszewo –Studzianki spotkał się z rolnikami, odwiedził zakłady OSM Mlekovita, a także spotkał się z prezesem Spółdzielni Dariuszem Sapińskim.

Dział: Aktualności

Na podstawie § 3 ust. 1 rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministra Obrony Narodowej z dnia 23 listopada 2009 r. w sprawie kwalifikacji wojskowej (tekst jednolity: Dz. U. z 2017 r. poz. 1980) ogłasza się, co następuje:

Dział: Aktualności

Funkcjonariusze z Placówki SG w Płaskiej zatrzymali mężczyznę, który posługiwał się przerobionym dokumentem. Jak się okazało był on poszukiwany przez Interpol.

Dział: Aktualności
piątek, 12 styczeń 2018 12:42

Łańcuchy i szkło

Na przystankach PKS niedaleko miasta Augustów widoki nie napawają optymistycznie. Jeden przystanek z rozbitą w drobny mak szybą wiaty, drugi z pojemnikiem na śmieci przykutym łańcuchem do słupa...

Dział: Aktualności

Od dnia 1 stycznia 2018 r. w powiecie augustowskim funkcjonują dwa punkty nieodpłatnej pomocy prawnej, w których nieodpłatna pomoc prawna udzielana jest zgodnie z poniższym harmonogramem:

Dział: Aktualności
piątek, 12 styczeń 2018 09:02

"Aktywna tablica" dla augustowskich szkół

Dwie szkoły podstawowe prowadzone przez Miasto Augustów zakwalifikowały się do wsparcia finansowego na zakup pomocy dydaktycznych w ramach rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych „Aktywna tablica”.

Dział: Aktualności
piątek, 12 styczeń 2018 06:55

Digitalizacja cennych nagrań

Ponad pół wieku przeleżały w archiwum WOAK. Za kilka miesięcy będzie można je oglądać i słuchać w Internecie. Nagrania muzyczne na taśmach szpulowych i magnetofonowych, filmy z kaset VHS – zapis żywej kultury z kilkudziesięciu lat. O przedsięwzięciu poinformowali na konferencji prasowej (11.01) wicemarszałek województwa Maciej Żywno, dyrektor WOAK-u Cezary Mielko i dyrektor Książnicy Podlaskiej Jolanta Gadek.

Dział: Aktualności
piątek, 12 styczeń 2018 06:36

Wznowienie naborów ofert w konkursach

Zapraszamy do zapoznania się z informacją dotyczącą wznowienia naborów ofert w otwartych konkursach ofert.

Dział: Aktualności