• 1
  • 2
Wczytaj więcej Przytrzymaj SHIFT aby wczytać wszystko Wczytaj wszystko
Prasa regionalna - Augustów - Gazeta Augustowski Reporter
niedziela, 07 styczeń 2018 23:26

Co z choinką po świętach?

6 stycznia to w polskiej tradycji dzień demontarzu choinki. Wprawdzie wyraźnie widoczną jest tendencja, by zielone drzewka zachować na czas dłuższy i tak w końcu igły ich zaczynają opadać, choinkę trzeba rozebrać i... co dalej?

Dział: Aktualności
niedziela, 07 styczeń 2018 16:29

Pierwsza wygrana w 2018 roku!

6 stycznia od zwycięstwa 3-2 ( 29:27, 18:25, 23:25, 26:24, 15:4) nad drużyną Metro Warszawa, UKS Centrum rozpoczęło 2018 rok. Augustowscy zawodnicy lubią długie " spektakle " na parkiecie w Augustowie i wczoraj również taki kibicom zafundowali.

Dział: Aktualności
niedziela, 07 styczeń 2018 15:42

Pogodne Suwałki i narzekania morsów

7 stycznia w Suwałkach odbyła się zimowa impreza: Stacja Pogodne Suwałki. Były wyścigi psich zaprzęgów, eskimoska wioska dla dzieci i biegi.

Dział: Aktualności
niedziela, 07 styczeń 2018 14:23

Krechowiacy i żurawiejki

Za ich twórcę uważa się Michaiła Lermontowa, rosyjskiego poetę, który również pełnił służbę w armii rosyjskiej. Żurawiejki – bo o nich mowa, to żartobliwe kuplety, przesycone ironią i czarnym humorem, opowiadające o wojennych losach kawalerii. Żurawiejki przyjęły się zarówno w kawalerii polskiej, jak i rosyjskiej.

Dział: Artykuły

Plebiscyt na Najlepszego Sportowca Polski 2017 Roku rozstrzygnięty. Czytelnicy Przeglądu Sportowego i widzowie Telewizji Polsat zdecydowali, że Sportowcem Roku został Kamil Stoch, który dzisiaj po raz drugi z rzędu we wspaniałym stylu wygrał Turniej Czterech Skoczni. To drugi plebiscytowy triumf lidera kadry polskich skoczków narciarskich – poprzednie zwycięstwo zapewniły mu dwa olimpijskie złota Igrzysk w Soczi. Drugie miejsce zajął kapitan reprezentacji Polski w piłce nożnej Robert Lewandowski, a podium uzupełniła ubiegłoroczna zwyciężczyni Anita Włodarczyk.

Dział: Sport
niedziela, 07 styczeń 2018 09:29

Wychwalajcie Go!

7 stycznia trzydniowe obchody Świąt Bożego Narodzenia rozpoczynają wyznawcy prawosławia i grekokatolicy. Po cztredziestodniowym poście i nocnej liturgii zasiadają do stołów, by wspólnie z rodziną świętować narodzenie Zbawiciela. W pierwszy dzień świąt, po południu w świątyniach odprawiana jest bożonarodzeniowa wieczernia, podczas której śpiewane są kolędy.

Dział: Aktualności