• 1
  • 2
  • 3
  • 4
Wczytaj więcej Przytrzymaj SHIFT aby wczytać wszystko Wczytaj wszystko
Prasa regionalna - Augustów - Gazeta Augustowski Reporter
sobota, 13 październik 2018 00:49

ASF w gminie Nowinka

Ostatnie doniesienia Głównego Inspektoratu Weterynarii informują o 9 nowych przypadkach afrykańskiego pomoru świń. Jeden z nich pojawił się w powiecie augustowskim.

Dział: Aktualności
sobota, 13 październik 2018 00:21

Uwaga na maile z podpisem ZUS!

Uwaga na wzmożoną aktywność oszustów, którzy chcą uzyskać dostęp do danych zgromadzonych na komputerach klientów ZUS. Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że nie wysyła maili do swoich klientów.

Dział: Aktualności
sobota, 13 październik 2018 00:07

Ostatnie 50 dni papierowych zwolnień

Prawie 160 tys. elektronicznych zwolnień lekarskich wystawiali od 1 stycznia 2016 r. podlascy lekarze. Tylko we wrześniu wystawiono ich ponad 23 tys. Internetowe dokumenty o czasowej niezdolności do pracy stanowią już prawie 60% wszystkich zaświadczeń lekarskich w naszym województwie. Medycy coraz częściej potwierdzają, że to wygodna forma, a przyrost  między wrześniem a sierpniem to prawie 8 %.

Dział: Aktualności
piątek, 12 październik 2018 20:04

Ze Szczebry na Mistrzostwa Świata

Runmagedon to wyścig, podczas którego zawodnicy pokonują ekstremalnie trudne przeszkody. Dotarcie do mety oznacza czołganie się w błocie, skakanie, wspinanie po linie rozwieszonej nad wodą, przedzieranie się przez gęsty dym, wdrapywanie po ogromnych kostkach lodu i ścianach, przechodzenie pod nisko zawieszonymi nad ziemią zasiekami i walkę z wieloma innymi, skomplikowanymi „atrakcjami”. To sport wymagający niezwykłej wytrzymałości oraz siły. Z dumą informujemy, że na naszym terenie mieszka tegoroczny Mistrz Polski w tej dyscyplinie. Jest nim Michał Kwiatkowski, powołany na Mistrzostwa Świata 2018, które odbędą się w Londynie.

Dział: Mieszkańcy
piątek, 12 październik 2018 16:02

Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!

"Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!", to ogólnopolska kampania edukacyjno-informacyjna na temat zagrożeń związanych z możliwością powstania pożarów w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych oraz zatruciem tlenkiem węgla. Kampania jest realizowana od października 2018 r. do marca 2019 r.

Dział: Aktualności
piątek, 12 październik 2018 14:09

Zakończono ostatni etap modernizacji MOS

11 października odbyło się uroczyste otwarcie przebudowanego budynku magazynu sprzętu wodnego w Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym w ramach projektu „Rozwój infrastruktury i promowanie dziedzictwa rybackiego w Zespole Placówek Młodzieżowych w Augustowie”. Inwestycja o wartości 517 tys. zł została dofinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze” na lata 2014-2020 (248 tys. zł) oraz z budżetu Powiatu Augustowskiego (269 tys. zł).

Dział: Aktualności

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Augustowie odwiedzili najmłodszych i rozmawiali z nimi o zasadach bezpieczeństwa.

Dział: Aktualności

Zgodnie z umową zawartą pomiędzy Województwem Podlaskim a Gminą Miasto Augustów OSP Augustów - Lipowiec otrzymało nowy sprzęt.

Dział: Aktualności

Augustowskie Stowarzyszenie Kulturalno – Społeczne  od 2016 roku realizuje  projekty  z Programu Erasmus+ w ramach akcji 1. Mobilność edukacyjna . Ostatni projekt zrealizowany w okresie lipiec – wrzesień 2018r. był działaniem pt. „Za szklaną kurtyną”. Wyjazd na wymianę w ramach Programu Erasmus+ to na pewno coś co potrafi odmienić życie naszej młodzieży  na zawsze. Uczestnicy w ramach Projektu „Behind The Glass Curtain / Za szklaną kurtyną” rozwijali umiejętności  językowe, otworzyli się na inne kultury, to w późniejszym życiu, pomoże im lepiej odnaleźć się w dorosłym świecie. Zdobyta wiedza i umiejętności pozwolą im, stać się odpowiednio przygotowanym do bycia dorosłym.

Dział: Aktualności
piątek, 12 październik 2018 11:09

Kogo kręci kino historyczne na Podlasiu

Fundacja Artystyczna ERINA B oraz Związek Powstańców Warszawskich zapraszają na bezpłatny pokaz filmu pt. "Cudzoziemcy w Powstaniu Warszawskim" w ramach projektu "Kogo kręci kino historyczne na Podlasiu" II edycja.

Dział: Aktualności