• 1
  • 2
  • 3
  • 4
Wczytaj więcej Przytrzymaj SHIFT aby wczytać wszystko Wczytaj wszystko
Prasa regionalna - Augustów - Gazeta Augustowski Reporter
niedziela, 11 listopad 2018 15:25

Jak to dawniej było

Zmieniają się czasy, realia, możliwości techniczne...jedno pozostaje stałe. Ludzkie pragnienie by być bezpiecznym i sytym. Dziś o to nietrudno, dawniej bywało różnie. Opowiadają Państwo Knoch.

Dział: Artykuły
niedziela, 11 listopad 2018 15:04

„Ony” rusza w Polskę

W siedmiu miejscowościach północno-wschodniej Polski, gdzie na co dzień nie ma instytucjonalnego teatru, Białostocki Teatr Lalek zagra w listopadzie spektakl „Ony” w ramach programu „Teatr Polska”.

Dział: Kultura
niedziela, 11 listopad 2018 14:48

O sejpakach ze Szczepek

Po wielu latach zachwytów nad nowoczesnym designem, sztucznymi tkaninami i futurystycznymi formami, coraz częściej wracamy do sztuki ludowej, rękodzieła, do form użytkowych, które były codziennością naszych babć. Na naszym terenie jest wiele osób z darem Bożym w rękach, z talentami, o których niewielu poza najbliższymi wie- a wśród nich jest Sabina Knoch. W jednym z pokoi w jej domu większość miejsca zajmują poniemieckie, ogromne krosna nazywane przez właścicielkę staciwami.

Dział: Mieszkańcy
niedziela, 11 listopad 2018 14:23

Urodziny Niepodległej w Dwójce

W przeddzień setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Szkole Podstawowej nr 2 im. Zygmunta Augusta w Augustowie odbyła się huczna i bogata uroczystość. Punktem kulminacyjnym było wyjątkowe przyjęcie urodzinowo niepodległościowe.

Dział: Aktualności