• 1
  • 2
  • 3
Wczytaj więcej Przytrzymaj SHIFT aby wczytać wszystko Wczytaj wszystko
Prasa regionalna - Augustów - Gazeta Augustowski Reporter
środa, 14 listopad 2018 21:47

Serce

Być człowiekiem dobrym, tak po prostu, to w dzisiejszych czasach zadanie niełatwe. Jak się jednak okazało, dobroć w pełnym tego słowa znaczeniu, nie była niczym niezwykłym ani trudnym dla pewnego (chcącego pozostać osobą anonimową) mieszkańca miasta.

Dział: Mieszkańcy

Augustów ma szansę na kolejne odwiedziny świątecznej ciężarówki Coca-Cola. Właśnie ruszył plebiscyt na dodatkowe miasto!

Dział: Aktualności
środa, 14 listopad 2018 16:11

Kolejny mecz UKS Centrum Augustów

Zapraszamy serdecznie na kolejny mecz augustowskich siatkarzy. Już w najbliższą sobotę będą oni podejmowali MUKS Huragan Wołomin - drużynę, która w bieżącym sezonie nie wygrała jeszcze żadnego meczu.

Dział: Sport

Z inicjatywy Starostwa Powiatowego, Augustowskie Centrum Edukacyjne było organizatorem sportowych obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości.

Dział: Aktualności

Dokładnie 100 lat temu, po 123 latach niewoli, przelewanej krwi, walki i cierpienia nasz kraj powstał z kolan, a Polacy doczekali się powrotu wolnej, niepodległej Rzeczypospolitej i własnego państwa.

Dział: Aktualności
środa, 14 listopad 2018 12:02

TIR w rowie

W dniu 12 listopada doszło do wypadku TIR-a. Pojazd wpadł do rowu. Przyczyna? Kierowca oglądał film!

Dział: Aktualności

W ostatnich dziesięcioleciach osiągnęliśmy w Polsce niezwykły postęp w walce z chorobami odtytoniowymi. Na początku lat 90.spożycie tytoniu w Polsce należało do najwyższych na świecie. Rocznie sprzedawano ponad 100 mld papierosów. Od tego czasu poziom palenia spadł o ponad połowę, a w 2017 konsumpcja papierosów wyniosła około 40 mld sztuk. Od kiedy Polacy zaczęli masowo rzucać palenie, gwałtownie spadać zaczęły również zachorowania i umieralność na choroby przyczynowo związane z papierosami, między innymi raka płuca, zawały serca, czy POChP (przewlekła obturacyjna choroba płuc). U mężczyzn w wieku 20-64 lata współczynnik umieralności z powodu raka płuca spadł w latach 1990-2017 o ponad połowę.

Dział: Aktualności

Młode pokolenie jest przyszłością naszego narodu, dlatego Powiat Augustowski w działania patriotyczne od wielu lat angażuje młodzież. W tym szczególnym roku wielkiego jubileuszu, dla uczczenia 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę, zorganizowane zostały turnieje i konkursy, kształtujące poczucie świadomości i tożsamości narodowej.

Dział: Aktualności

6 listopada 2018 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Augustowie odbył się finał powiatowego konkursu twórczości patriotycznej pod patronatem Starosty Powiatu Augustowskiego „Tożsamość Polaka”. VII edycja miała charakter szczególny i przebiegała pod hasłem: „Polsko, nie jesteś ty już niewolnicą!” (Leopold Staff).

Dział: Aktualności
środa, 14 listopad 2018 11:06

Ćwiczenie RENEGADE w dniach 14 -15.11.2018

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Białymstoku informuje, iż w dniach 14–15 listopada 2018 r., Dowództwo Operacyjne Rodzaju Sił Zbrojnych w ramach ogólnokrajowego ćwiczenia RENEGADE – SAREX 18/II przeprowadzi epizod RENEGADE tj. zdarzenia dotyczącego naruszenia przestrzeni powietrznej Rzeczpospolitej Polskiej, stwarzający potencjalne zagrożenie dla ludności cywilnej.

Dział: Aktualności