• 1
  • 2
  • 3
Wczytaj więcej Przytrzymaj SHIFT aby wczytać wszystko Wczytaj wszystko
Prasa regionalna - Augustów - Gazeta Augustowski Reporter

Podlascy seniorzy są otwarci na nowoczesne technologie. Tylko co czwarty emeryt odbiera świadczenie z rąk listonosza. Zwiększa się grono osób, którym ZUS wypłaca pieniądze na osobiste rachunki bankowe. Wygoda i bezpieczeństwo - tak mówią „ubankowieni” czyli ci, którzy wolą konto niż gotówkę.

Dział: Aktualności

W Polsce legalnie pracuje już ponad 570 tys. cudzoziemców. W samym województwie podlaskim jest ich ponad 10 tys. 44 proc. to obywatele Ukrainy, 42 proc Białorusi, a pozostałe narodowości to łącznie zaledwie 14 proc. W analogicznym okresie ubiegłego roku wszystkich obcokrajowców legalnie zatrudnionych w naszym regionie było nie całe 7 tys. Przybyło 1 847 Białorusinów oraz 1 343 Ukraińców. Składki za nich wpływają do polskiego Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, a zatem dokładają się oni do świadczeń wypłacanych na bieżąco.

Dział: Aktualności
piątek, 02 listopad 2018 15:10

Żołnierska pamięć

Naród, który traci pamięć, przestaje być Narodem. Staje się tylko zbiorem ludzi czasowo zamieszkujących dane terytorium – te słowa Józefa Piłsudskiego przyświecały podlaskim Terytorialsom w dn. 29 października-1 listopada, kiedy sprzątali groby, zapalali znicze i wystawiali posterunki honorowe. Tak uczcili pamięć żołnierzy Armii Krajowej i podziemia niepodległościowego.

Dział: Aktualności

2 listopada katolicy modlą się za dusze wszystkich zmarłych, a zwłaszcza tych oczekujących na zbawienie w czyśćcu. Odwiedzamy cmentarze, ustawiamy kwiaty, zapalamy znicze. Wierni ofiarowują modlitwy za dusze zmarłych.

Dział: Aktualności
piątek, 02 listopad 2018 13:40

Odzyskane kradzione części samochodowe

31 października br. funkcjonariusze z Placówki SG w Sejnach odzyskali 4 silniki. Pochodziły one z kradzionych samochodów.

Dział: Aktualności

W związku z mijającą w tym roku 80-tą rocznicą urodzin Władimira Siemionowicza Wysockiego, rosyjskiego pieśniarza, poety i aktora, Augustowskie Placówki Kultury – Miejska Biblioteka Publiczna we współpracy z Fundacją Mniejszości Narodowych „Rusicz” zorganizowały konkurs recytatorsko-wokalny poświęcony twórczości wielkiego barda.

Dział: Aktualności
piątek, 02 listopad 2018 11:39

"Gramy Dla Niepodległej"

7 – 10 listopada 2018 r. na obiekcie hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 4 im. M. Konopnickiej w Augustowie zostanie rozegrany Międzynarodowy Turniej Strażaków w Piłce Siatkowej z Okazji 100 – Lecia Odzyskania Niepodległości "Gramy Dla Niepodległej".

Dział: Aktualności

Nadleśnictwo Augustów wspólnie z Nadleśnictwem Szczebra i Płaska zaprasza do uczestnictwa w imprezie pod nazwą własną "100 dębów na 100. rocznicę odzyskania niepodległości", która odbędzie się 3 listopada 2018r. w Studzienicznej.

Dział: Aktualności
piątek, 02 listopad 2018 11:23

Augustowscy policjanci w akcji ZNICZ 2018

Augustowscy policjanci brali udział w zabezpieczeniu obchodów Wszystkich Świętych. Mundurowi dbali o bezpieczeństwo wiernych biorących udział w procesji oraz prowadzili działania profilaktyczne pod nazwą "ŚWIEĆ PRZYKŁADEM".

Dział: Aktualności
piątek, 02 listopad 2018 09:16

Najmniejszy sklep w Polsce

Najmniejszy i z pewnością jeden z najbardziej kolorowych. Rzeczy są tu poukładane w stosach, pościskane i poupychane na każdym centymetrze powierzchni. Właścicielka Agata Raubo nie przestaje się uśmiechać. Energia, z jaką opowiada o swoich kolejnych pomysłach świetnie pasuje do rzeczy, które tworzy. A może to one pasują do niej? Pomysł na biznes zaczerpnęła 4 lata temu od siostry, z wykształcenia krawcowej. Ot, pewnego dnia kupiła maszynę- od razu z wyższej półki. Po dwóch latach była już tak wyeksploatowana, że przyszedł czas na kolejną. Inspiracji dostarcza jej internet, targi, własne obserwacje i ... maleńka Zosia.

Dział: Artykuły