• 1
  • 2
  • 3
  • 4
Wczytaj więcej Przytrzymaj SHIFT aby wczytać wszystko Wczytaj wszystko
Prasa regionalna - Augustów - Gazeta Augustowski Reporter

Przedstawiam Państwu pana Janusza Sowińskiego, najstarszego czynnego augustowskiego pisarza, poetę i prozaika, prezesa Augustowskiego Klubu Literackiego, działającego przy Osiedlowym Domu Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej w Augustowie od 1983 roku.

Dział: Aktualności
środa, 06 czerwiec 2018 15:05

Spotkanie z amerykańskimi żołnierzami

We wtorek 5 czerwca Jarosław Szlaszyński – Starosta Augustowski spotkał się z przedstawicielami wojsk amerykańskich stacjonujących w Polsce.

Dział: Aktualności
środa, 06 czerwiec 2018 14:33

Zakwit sinic! Necko objęte zakazem kąpieli

"Z powodu zakwitu sinic wprowadzono zakaz kąpieli na jez. Necko. W związku z tym w najbliższy weekend wyciąg nart wodnych w Augustowie będzie nieczynny" - podaje UM Augustów.

Dział: Aktualności
środa, 06 czerwiec 2018 14:13

A po upałach... przymrozki!

Temperatura drastycznie spadła, mimo że pogodę mamy słoneczną. Jest coraz zimniej. Co się stało? Wszystkiemu winne jest skandynawskie powietrze.

Dział: Aktualności

Ile waży powietrze? Jak pobiera się odciski palców? Czy matematyką można się bawić? Ile barw skrywa chemia? Jak zaprogramować robota LEGO? Co by było, gdyby Kolumb nie odkrył Ameryki? Jak jeść smacznie, kolorowo i zdrowo? Jak wygrywać na europejskich torach wyścigowych? Jak z pianki Marshmallow, makaronu i nitki zbudować wieżę? - na te i wiele innych pytań będziemy wspólnie szukać odpowiedzi podczas prezentacji XVI Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki w Suwałkach. W środę, 6 czerwca, spotkajmy się Parku Naukowo-Technologicznym.

Dział: Kultura
środa, 06 czerwiec 2018 08:51

Wywrócona łódka na Necku

Augustowscy strażacy otrzymali zgłoszenie we wtorek po południu. Porywisty wiatr przewrócił żaglówkę na jeziorze Necko. Zdarzenie miało szczęśliwy finał.

Dział: Aktualności

Augustowski ratusz ogłosił konkurs na najładniejszą posesję 2018. To już kolejna edycja, jednak w tym roku konkurs został rozszerzony o balkony oraz tarasy, tak by wziąć w nim udział mieli szansę również mieszkańcy bloków i kamienic.

Dział: Aktualności