• 1
  • 2
  • 3
Wczytaj więcej Przytrzymaj SHIFT aby wczytać wszystko Wczytaj wszystko
Prasa regionalna - Augustów - Gazeta Augustowski Reporter
czwartek, 03 styczeń 2019 20:14

„E” w żywności bez kontroli

NIK o nadzorze nad stosowaniem dodatków do żywności

Dział: Aktualności

Pierwsze miesiące nowego roku, to tradycyjnie czas kiedy składamy popularne PITy, czyli zeznania podatkowe dotyczące dochodów osiągniętych w 2018 roku. Od 1 stycznia 2019 roku mamy w tym zakresie rewolucję – urząd skarbowy wypełni za podatnika PIT-37 lub PIT-38 i to bez żadnego dodatkowego wniosku podatnika. Wszystko w ramach usługi Twój e-PIT.

Dział: Aktualności
czwartek, 03 styczeń 2019 14:49

Zmiany w Karcie Dużej Rodziny

Od 1 stycznia 2019 r. rodzice, którzy mają lub mieli na utrzymaniu łącznie, co najmniej troje dzieci - bez względu na ich wiek w chwili składania wniosku mogą otrzymać Kartę Dużej Rodziny. Wniosek o przyznanie Karty Dużej Rodziny można składać w w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Augustowie ul. Wojska Polskiego 1 (pokój 10A) lub za pośrednictwem Platformy Informacyjno-Usługowej emp@tia (www.empatia.mrpips.gov.pl).

Dział: Aktualności
czwartek, 03 styczeń 2019 12:42

Przeludnienie mieszkań w Augustowie

Według danych Eurostatu 41 proc. mieszkańców Polski żyje w przeludnionych mieszkaniach, a jak sprawa ta wygląda w Augustowie?

Dział: Aktualności
czwartek, 03 styczeń 2019 12:32

Przepraszamy, zamknięte

W związku z wprowadzonymi nowymi przepisami dotyczącymi handlu, od nowego roku zakupy zrobimy już tylko w ostatnią niedzielę każdego miesiąca.

Dział: Aktualności
czwartek, 03 styczeń 2019 12:09

Polacy mają dobre zdanie o ZUS

Prawie 3/4 klientów pozytywnie ocenia jakość obsługi świadczonej przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. ZUS jest bardzo wysoko oceniany przez osoby, które mają z nim systematyczny kontakt. Każda z grup klientów uważa, że jakość obsługi w Zakładzie na przestrzeni ostatnich lat w istotny sposób się poprawiła. To główne konkluzje z najnowszego badania przeprowadzonego przez firmę badawczą PBS.

Dział: Aktualności

Zasilany naturą, wielobarwny i przykuwający wzrok - nowy witacz województwa podlaskiego pojawił się na trasie s8.

Dział: Aktualności

Biebrzański Park Narodowy serdecznie zaprasza do udziału w 68. Wszechnicy Biebrzańskiej, która odbędzie się w dniach 19-20 stycznia 2019 r. Tematem przewodnim spotkania będą „Portrety przyrody”. W programie znalazły się ciekawe wykłady znakomitych biologów, fotografów, filmowców, dziennikarzy.

Dział: Aktualności

2 stycznia 2019 r. na placu Urzędu Gminy Sztabin odbyło się przekazanie nowego sprzętu dla jednostek OSP z terenu Gminy Sztabin.

Dział: Aktualności
czwartek, 03 styczeń 2019 09:38

Konkurs "Matematyka stosowana"

Tylko do 18 stycznia można zgłaszać się do konkursu "Matematyka stosowana". A jest o co walczyć - można wygrać indeks na dowolny kierunek studiów dziennych prowadzony na Politechnice Białostockiej. To już czwarta edycja konkursu organizowana przez Centrum Popularyzacji Matematyki SIGNUM działające przy Wydziale Informatyki PB.

Dział: Aktualności
Strona 1 z 2