• 1
  • 2
  • 3
  • 4
Wczytaj więcej Przytrzymaj SHIFT aby wczytać wszystko Wczytaj wszystko
Prasa regionalna - Augustów - Gazeta Augustowski Reporter
sobota, 02 luty 2019 00:40

Plusy i minusy picia kawy

Należy zacząć od stwierdzenia, że kofeina zawarta w kawie jest legalną i często stosowaną substancją psychoaktywną. Kawa serwowana jest w szklankach, filiżankach, jest parzona lub z ekspresu, mocna, słaba, czarna, ze śmietanką itd. O sposobach parzenia kawy można by wiele mówić, zarówno jak o jej rodzajach. Aromatyczna kawa to balsam dla naszego podniebienia. Czy to ristretto, mocha, flat white, espresso, americano, cappuccino, cafe latte, czy wiele innych, każda z nich swym smakiem przyprawia o zawrót głowy i daje nam pozytywny impuls do aktywności.

Dział: Artykuły
sobota, 02 luty 2019 00:37

Ferie z Nudołamaczem!

Zima w pełni, co oznacza tylko jedno – ferie zimowe tuż, tuż! Augustowskie Placówki Kultury zapraszają wszystkie dzieci i rodziców do wspólnej zabawy podczas zimowej laby.

Dział: Aktualności

Elektroniczne zwolnienia lekarskie stały się już regułą. Od dwóch miesięcy nie ma już innej forma potwierdzającej czasową niezdolność do pracy. Należy jednak pamiętać, że nie zmieniły się zasady wypłacania zasiłków. W dalszym ciągu gdy Zakład Ubezpieczeń Społecznych będzie wypłacał chorobowe zobowiązani jesteśmy do złożenia wniosek o wypłatę zasiłku. Konieczne jest dopełnienie tej formalności m.in. w przypadku osób prowadzących działalność gospodarczą, występujących o zasiłek po ustaniu ubezpieczenia czy pracowników, którym ZUS a nie pracodawca wypłaca świadczenia chorobowe.

Dział: Aktualności
sobota, 02 luty 2019 00:29

Muzyczny poniedziałek w Kinie Iskra

W imieniu Kina Iskra serdecznie zapraszamy na Muzyczny poniedziałek, podczas którego będzie można obejrzeć trzy rewelacyjne filmy.

Dział: Aktualności
piątek, 01 luty 2019 15:14

Parkrun Augustów

Dnia 2 lutego (sobota) zapraszamy na Parkrun Augustów.

Dział: Aktualności
piątek, 01 luty 2019 14:12

Policyjna asysta w drodze do szpitala

Policjanci z podlaskiej „drogówki” pełniący służbie na krajowej „ósemce” na odcinku między Białymstokiem a Augustowem nawet na chwilę nie zawahali się, gdy było zagrożone ludzkie życie. Gdy podjechał do nich pojazd i kierująca nim kobieta powiedziała, że wiezie swojego męża potrzebującego pilnie lekarza policjanci natychmiast przystąpili do działania.

Dział: Aktualności
piątek, 01 luty 2019 14:08

Ferie z Nudołamaczem!

Zima w pełni, co oznacza tylko jedno – ferie zimowe tuż, tuż! Augustowskie Placówki Kultury zapraszają wszystkie dzieci i rodziców do wspólnej zabawy podczas zimowej laby.

Dział: Aktualności

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Augustowie dbają o poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. W ostatnich dniach mundurowi koncentrowali swoją uwagę na kierujących pojazdami, którzy naruszali przepisy ruchu drogowego wobec pieszych oraz pieszych, popełniających wykroczenia w ruchu drogowym.

Dział: Aktualności
piątek, 01 luty 2019 12:37

Uwaga, oszuści cały czas próbują!

Augustowscy policjanci otrzymali zgłoszenie o próbie wyłudzenia pieniędzy metodą na „policjanta CBŚP”. Osoba, która otrzymała telefon nie dała się nabrać na zmyślone opowieści oszusta. Funkcjonariusze apelują - nie dajmy się nabrać na opowieści, które słyszymy w słuchawce swojego telefonu, a o sposobach działania przestępców informujmy naszych bliskich!

Dział: Aktualności
piątek, 01 luty 2019 12:27

Mecz piłki siatkowej

Serdecznie zapraszamy wszystkich na mecz piłki siatkowej, w którym zmierzą się drużyny UKS Centrum Augustów oraz KS MOSiR Huragan Międzyrzec Podlaski.

Dział: Sport
Strona 1 z 2