• 1
  • 2
  • 3
  • 4
Wczytaj więcej Przytrzymaj SHIFT aby wczytać wszystko Wczytaj wszystko
Prasa regionalna - Augustów - Gazeta Augustowski Reporter
poniedziałek, 04 luty 2019 18:57

Ogłoszenia

Uprzejmie informuję wszystkich mieszkańców, że 6 lutego 2019 r. (środa) o godz. 9.30 w Urzędzie Miejskim w Augustowie odbędzie się posiedzenie Komisji ds. Budżetu Rady Miejskiej w Augustowie.

Dział: Aktualności
poniedziałek, 04 luty 2019 15:21

Będzie ślisko !

Popadało, roztopiło, a teraz zamarznie. IMGW wydało ostrzeżenie dla powiatu augustowskiego o bardzo prawdopodobnym wystąpieniu oblodzenia nawierzchni.

Dział: Aktualności
poniedziałek, 04 luty 2019 13:10

Jechał za szybko, stracił prawo jazdy

Sejneńscy policjanci zadbali o bezpieczny powrót z ferii zimowych. Podczas prowadzonych kontroli drogowych mundurowi przyglądali się kierowcom poruszającym się po drogach powiatu. Niestety nie wszyscy okazali się odpowiedzialnymi użytkownikami dróg. Mundurowi zatrzymali 40 – letniego mieszkańca powiatu ostródzkiego, który przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o 52 km/h.

Dział: Aktualności

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa poszerzona została o kolejną nową kategorię, tj. „Miejsce niebezpiecznej działalności rozrywkowej”. Kategoria ta pozwala na zaznaczenie na KMZB zagrożeń w lokalach rozrywkowych, w tym w tzw. "Escape Room-ach" czy "parkach linowych".

Dział: Aktualności
poniedziałek, 04 luty 2019 12:09

Podsumowanie Ferii w Bibliotece

Teatrzyk dla dzieci, zajęcia literackie, plastyczne, językowe, kramik rozbrykanych gier i zabaw, praktyczne zajęcia z udzielania pierwszej pomocy na fantomach i kostiumowy bal karnawałowy – tak prezentował się program Ferii w Bibliotece, na który zaprosiła odpoczywających od szkoły uczniów APK-Miejska Biblioteka Publiczna w Augustowie.

Dział: Aktualności
poniedziałek, 04 luty 2019 11:36

15-lecie Kabaretu Skeczów Męczących

Serdecznie zapraszamy na przezabawne widowisko, czyli 15-lecie Kabaretu Skeczów Męczących!

Dział: Aktualności
poniedziałek, 04 luty 2019 11:24

80 000 zł na rozwój augustowskiej siatkówki

W sobotę, 2 lutego 2019 r. burmistrz Augustowa Mirosław Karolczuk podpisał umowę z prezesem Uczniowskiego Klubu Sportowego „Centrum” Augustów Tomaszem Wiszyńskim na wsparcie realizacji zadania pn. „Szkolenie Drużyn UKS Centrum Augustów i start w rozgrywkach siatkarskich”. Umowę podpisano w przerwie między setami podczas meczu UKS Centrum Augustów z Huraganem Międzyrzec Podlaski.

Dział: Aktualności
poniedziałek, 04 luty 2019 11:12

4 luty – Światowy Dzień Walki z Rakiem

Światowy Dzień Walki z Rakiem został ustanowiony w lutym 2000 roku podczas Światowego Szczytu Walki z Rakiem. Szczyt został zorganizowany w Paryżu przez prezydenta Francji i dyrektora generalnego UNESCO. Powstała wówczas tzw. Karta Paryska, w której przedstawiciele poszczególnych państw z całego świata zobowiązali się do stworzenia programów zapobiegających chorobom nowotworowym. Jak sama nazwa wskazuje, dzień ten obchodzony jest na całym świecie. Symbolem obchodów Światowego Dnia Walki z Rakiem jest różowa wstążka, w szczególności zaś jest to symbol walki z rakiem piersi.

Dział: Artykuły

W dniach 20-22 lutego 2019 r. w Augustowie Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji RP Oddział w Białymstoku organizuje XI Seminarium Techniczne pt.: „Aktualne zagadnienia budownictwa komunikacyjnego”.

Dział: Aktualności
poniedziałek, 04 luty 2019 10:42

Pierwsza przysięga w tym roku

W Kolnie odbyła się pierwsza w tym roku przysięga wojskowa żołnierzy 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Następne szkolenie nowych ochotników rusza już 16 lutego.

Dział: Aktualności