• 1
  • 2
  • 3
  • 4
Wczytaj więcej Przytrzymaj SHIFT aby wczytać wszystko Wczytaj wszystko
Prasa regionalna - Augustów - Gazeta Augustowski Reporter

Przez ostatnie dwa lata liczba legalnie pracujących cudzoziemców w całej Polsce wzrosła dwukrotnie. Na koniec 2016 roku zgłoszonych do ubezpieczenia było 293 tys. obcokrajowców, a na dzień 31 grudnia 2018 rok to 570 tys. W województwie podlaskim przyrost ten jest zdecydowanie większy bo wynosi 243%. Z niespełna 4 tysięcy zwiększenie nastąpiło do ponad 9,7 tys. Ukraińcy są najliczniejszą grupą cudzoziemców pracujących w naszym kraju. Jest ich 421 tys. Do tej pory obywateli tego państwa było również najwięcej w naszym regionie.

Dział: Aktualności

Policjanci z augustowskiej drogówki zatrzymali prawo jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym. Dodatkowo okazało się, ze kierowca jest po użyciu alkoholu. Do kontroli doszło w miejscu wskazanym na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Dział: Aktualności

Augustowskie Placówki Kultury – Miejska Biblioteka Publiczna Filia Nr 2 serdecznie zapraszają wszystkich miłośników poezji na kolejne spotkanie z cyklu Niedzielne Pogwarki Poetyckie przy Herbatce zatytułowane „Dawne przedmieścia Augustowa”.

Dział: Aktualności
wtorek, 05 luty 2019 11:41

Usługa IBUK Libra znów dostępna

Naszych Czytelników informujemy, że Miejska Biblioteka Publiczna ponownie wykupiła dostęp online do wybranych publikacji platformy IBUK Libra.

Dział: Aktualności
wtorek, 05 luty 2019 11:34

Zimowe prace w lesie

Zimą w przyrodzie niewiele się dzieje. Las jest cichy, wszak większość ptaków odleciała na południe i zachód, gdzie łatwiej o pokarm. Zwierzyna żywi się korą i łykiem złamanych przez wiatr drzew i gałęzi sosnowych, czasem specjalnie pozostawianych przez leśników na bazę żerową.

Dział: Aktualności
wtorek, 05 luty 2019 11:28

Dzień Bezpiecznego Internetu

Dzisiaj, 5 lutego br., obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Hasło zwraca uwagę na działanie każdego użytkownika sieci WWW. W czasach masowego korzystania z komputerów, czy urządzeń mobilnych, codziennie stykamy się z siecią internetową. Dlatego warto wspomnieć o tym, jak robić to bezpiecznie. Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Początkowo obchodzony był tylko w Europie, ale już od lat DBI przekroczył jej granice angażując państwa z całego świata.

Dział: Aktualności