• 1
  • 2
  • 3
  • 4
Wczytaj więcej Przytrzymaj SHIFT aby wczytać wszystko Wczytaj wszystko
Prasa regionalna - Augustów - Gazeta Augustowski Reporter
piątek, 08 luty 2019 23:55

Międzynarodowy Dzień Pizzy

Wbrew ogólnej opinii, że pizza pochodzi z Włoch, nie jest to prawdą. To starożytni Grecy jako pierwsi zaczęli serwować słynny placek i to oni właśnie są wynalazcami. We Włoszech zaczęto delektować się plackiem na bazie pomidorów z przyprawami dopiero w XVIII wieku. Pizza stała się kulturową potrawą Neapolu, a następnie całych Włoch. W 2009 roku Komisja Europejska uznała pizzę za wyrób tradycyjny i przyznała jej certyfikat. Aktualnie istnieje blisko 50 rodzajów pizz, a Dzień Pizzy obchodzony jest w Polsce i we Włoszech 9 lutego, natomiast w Brazylii 14 lipca, a w Wielkiej Brytanii 1 lipca.

Dział: Artykuły
piątek, 08 luty 2019 15:10

Sala edukacyjna

08.02.2019 roku o godz. 10.00 w siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Augustowie uroczyście otwarto salę edukacyjną.

Dział: Aktualności

8 lutego 2019 r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Augustowie odbyła się narada podsumowująca funkcjonowanie ochrony przeciwpożarowej na terenie powiatu augustowskiego w 2018 roku. Wśród zaproszonych gości obecni byli m.in. Zastępca Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. mgr inż. Andrzej Sobolewski , przedstawiciele władz samorządowych, i instytucji współpracujących oraz prezesi gminni OSP w powiecie augustowskim.

Dział: Aktualności

Przepisy, które weszły w życie 1 stycznia 2019 roku upraszczają przechowywanie akt pracowniczych a przede wszystkim zmniejszają  koszty, które pracodawcy ponoszą. Aby dowiedzieć się więcej i skorzystać z tych udogodnień  ZUS zaprasza na bezpłatne szkolenia.

Dział: Aktualności

W miniony weekend (1-3 lutego) w Centrum Wystawienniczym na Ķīpsala w Rydze odbyły się 26. Międzynarodowe Targi Turystyczne Balttour 2019, w czasie których nie zbrakło oferty turystycznej z województwa podlaskiego.

Dział: Aktualności
piątek, 08 luty 2019 12:09

Ponad milion na sport w Podlaskiem

To łącznie 80 inicjatyw sportowych związanych m.in. z przygotowaniem młodzieży i dzieci do konkursów na szczeblach wojewódzkich i międzyszkolnych. To także przedsięwzięcia propagujące sport w środowisku akademickim, wiejskim i wśród osób niepełnosprawnych. Dofinansowane zostaną konferencje i warsztaty szkoleniowe, a także publikacje o charakterze sportowym. Zarząd Województwa Podlaskiego we wtorek ( 5 lutego br.) zatwierdził podział 1, 2 mln zł na inicjatywy propagujące sport w regionie.

Dział: Aktualności

Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Białymstoku sporządził  bilans kontroli zwolnień lekarskich prowadzonych w ubiegłym roku. Nie wszyscy chorzy na zwolnieniu lekarskim odzyskiwali siły by wrócić do pracy.

Dział: Aktualności