• 1
  • 2
  • 3
Wczytaj więcej Przytrzymaj SHIFT aby wczytać wszystko Wczytaj wszystko
Prasa regionalna - Augustów - Gazeta Augustowski Reporter

Do ponad 200 poradni specjalistycznych w 30 szpitalach w Podlaskiem - można się zarejestrować elektronicznie przez Portal Pacjenta PSIEZ. Bezpłatnie i bez wychodzenia z domu.

Dział: Aktualności

We wtorek 5 marca podlaska KAS przekazała Muzeum Podlaskiemu w Białymstoku oraz Muzeum Diecezjalnemu w Łomży dwie zabytkowe ikony oraz grot średniowiecznej włóczni, przechwycone w 2018 roku na przejściach granicznych podczas prób ich przemytu do Polski

Dział: Aktualności
wtorek, 05 marzec 2019 14:11

Rusza projekt "e-Puszcza"

Rusza projekt "e-Puszcza. Podlaskie cyfrowe repozytorium przyrodniczych danych naukowych". Będzie to najnowocześniejsze repozytorium naukowe w Polsce, z którego skorzystają użytkownicy na całym świecie. Na specjalnej platformie internetowej gromadzone będą dane i informacje dotyczące przyrody Puszczy Białowieskiej np. trójwymiarowe skany czaszek żubrów, unikalne okazy roślin, grzybów, owadów, a także specjalistyczne mapy czy materiały zarejestrowane przez wideo-pułapki. Z udostępnionej wiedzy czerpać będą mogli naukowcy i wszyscy miłośnicy przyrody, szczególnie pasjonaci Puszczy Białowieskiej.

Dział: Aktualności
wtorek, 05 marzec 2019 13:13

Skrytki nie pomogły

Papierosy bez polskich znaków akcyzy ukryte w skrytkach konstrukcyjnych pojazdu ujawnili funkcjonariusze z Placówki SG w Sejnach w czasie prowadzonej kontroli na terenie powiatu sejneńskiego.

Dział: Aktualności
wtorek, 05 marzec 2019 13:04

Dzień Teściowej

Wiadomo, że słowo „teściowa” często kojarzyło się z heterą, marudą i wiecznie niezadowoloną z zięcia lub synowej osobą. Pierwszym miejscem, w którym oddano cześć teściowej był Teksas. W Europie rolę teściowej jako pierwsi docenili Francuzi. W Polsce Dzień Teściowej pojawił się w latach 80-tych. Obecnie, między innymi dzięki Internetowi, święto to zyskało więcej zwolenników.

Dział: Artykuły
wtorek, 05 marzec 2019 12:48

Nie tylko ludzie są bezdomni

Około 60 psów czeka na adpocje w augustowskim schronisku Sonieczkowo. Wspomniamy o tym gdyż wiele osób właśnie wiosną decyduje się na posiadanie czworonoga.

Dział: Artykuły
wtorek, 05 marzec 2019 12:28

Sejneńskie Rozmowy z Natalią Szroeder

W czwartek, 7 marca w Białej Synagodze w Sejnach w ramach kolejnej odsłony cyklu Sejneńskie Rozmowy gościem Pogranicza będzie Natalia Szroeder - piosenkarka, autorka tekstów. Spotkanie poprowadzi Krzysztof Czyżewski. Rozmówcy spróbują odpowiedzieć na pytanie: Jak uczynić świat lepszym?

Dział: Aktualności

W niedzielę, 10 marca 2019 r. zmieni się rozkład jazdy pociągów POLREGIO kursujących na terenie województwa podlaskiego. Korekta rozkładu jazdy spowodowana jest przede wszystkim pracami modernizacyjnymi linii kolejowych oraz wprowadzeniem zmian uwzględniających wnioski i prośby pasażerów. W maju wprowadzona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza na trasie Hajnówka - Czeremcha.

Dział: Aktualności

Ponad 170 tysięcy złotych przyznał zarząd województwa z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na utworzenie ośrodka w Nowince. Świetlica "Promyk Puszczy" wspomoże w rozwoju dzieci z ubogich rodzin.

Dział: Aktualności
wtorek, 05 marzec 2019 11:38

Sukces augustowskiej stoczni Balt Yacht

Podczas warszawskich Targów Sportów Wodnych i Rekreacji WIATR i WODA w Warszawie augustowska stocznia Balt Yacht otrzymała nagrodę Jacht Roku 2019 miesięcznika ''Żagle'' w kategorii Jachty Motorowe Specjalne. Burmistrz Augustowa Mirosław Karolczuk osobiście złożył gratulacje laureatom prestiżowego wyróżnienia.

Dział: Aktualności
Strona 1 z 2