• 1
  • 2
  • 3
  • 4
Wczytaj więcej Przytrzymaj SHIFT aby wczytać wszystko Wczytaj wszystko
Prasa regionalna - Augustów - Gazeta Augustowski Reporter
piątek, 05 kwiecień 2019 19:43

Trzeci stopień zagrożenia pożarowego

Jak poinformowała Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Białymstoku wprowadzony został trzeci stopień zagrożenia pożarowego. Leśnicy apelują o ostrożność.

Dział: Aktualności
piątek, 05 kwiecień 2019 18:58

Weezdob Collective zagra w Sejnach

Zdobywcy Grand Prix festiwalu Jazz nad Odrą 2018 – Weezdob Collective, odbywają ogólnopolską trasę. Uznany przez krytyków i publiczność, wielokrotnie nagradzany na najbardziej prestiżowych festiwalach jazzowych w kraju zespół zagra w ramach Projektu Polski Jazz 360° promując swój najnowszy album „Star Cadillac”.

Dział: Kultura
piątek, 05 kwiecień 2019 13:44

Z kamerą na placu budowy McDonald's [WIDEO]

Od początku tego roku trwają prace przy budowie restauracji McDonald's w Augustowie. Z tej okazji, dla wielbicieli popularnej sieci restauracji mamy niespodziankę, gdyż z kamerą i mikrofonem odwiedziliśmy plac robót aby sprawdzić jak faktycznie przebiegają prace.

Dział: Aktualności
piątek, 05 kwiecień 2019 13:24

Cudzoziemcy z podrobionymi dokumentami

Wczoraj, 4 kwietnia 2019 r. na terenie gminy Płaska funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali do kontroli auto na austriackich numerach rejestracyjnych.

Dział: Aktualności
piątek, 05 kwiecień 2019 11:57

Wypalanie traw - śmiertelne zagrożenie

Pożary suchych traw wczesną wiosną są plagą. W dniu wczorajszym (04.04) OSP Sztabin uczestniczyło w gaszeniu ognia, który zagrażał pobliskim budynkom mieszkalnym i gospodarczym. W akcji brały udział cztery jednostki ratowniczo-gaśnicze.

Dział: Aktualności
piątek, 05 kwiecień 2019 10:53

Jedno kąpielisko

Jedno kąpielisko i kilkanaście plaż do kąpieli - tak będzie wyglądał sezon letni mieszkańców Augustowa. Uchwałę o utworzeniu kąpieliska
zaopiniowali radni na VII Komisji Rozwoju Rady Miejskiej, która odbyła się 1 kwietnia 2019 roku.

Niełatwo przyszło radnym podjąć decyzję przy głosowaniu nad, jak to określił radny Adam Sieńko „uchwałą wstydu”. Obecny porządek prawny dotyczący tworzenia kąpielisk, oraz brak ratowników i wynikające z tego kłopoty z ich zatrudnieniem spowodowały, że Augustów ze swoimi walorami turystycznymi zaoferuje obecnie tylko tyle.

Jak zapowiedział zastępca burmistrza, przy Molo Radiowej Trójki, czyli oficjalnym miejskim kąpielisku, powstaną kolejne punkty gastronomiczne. Ponadto wyremontowany zostanie przyległy do plaży slip dla jednostek pływających.

Niestety, mieszkańcy będą musieli jeszcze trochę poczekać na skałki oraz boisko przegłosowane w ubiegłorocznym Budżecie Obywatelskim. Obecnie jeszcze trwają prace nad ogłoszeniem przetargu.

Dział: Aktualności
piątek, 05 kwiecień 2019 10:17

Zbierają żywność

W okolicznych sklepach trwa Wielkanocna Zbiórka Żywności. Akcja organizowana jest przez Stowarzyszenie Bank Żywności Suwałki-Białystok. Żywność zbierana będzie dziś (05.04) i jutro (06.04). Na wolontariuszy natrafimy najczęściej przy sklepach wielkopowierzchniowych.

Dział: Aktualności
piątek, 05 kwiecień 2019 09:59

Jazz360: Koncert Anny Gadt w Ełku

W ramach trasy Jazz360 już w niedzielę 7 kwietnia odbędzie się w Ełku koncert Anny Gadt. Kompozytorka, wokalistka i improwizatorka zabierze słuchaczy w mistyczną i romantyczną podróż do epoki odrodzenia, której muzykę ożywi jazzową improwizacją.

Dział: Kultura
piątek, 05 kwiecień 2019 08:07

Dzień Grzeczności za Kierownicą

Ponad 80 proc. kierowców deklaruje, że przynajmniej raz w tygodniu zdarza im się obserwować agresywne zachowania na drogach, a ponad 30 proc. przyznaje, że im samym zdarzają się takie reakcje. Niepokojące wyniki badań psychologicznych z 2016 roku, przeprowadzone przez Instytut Transportu Samochodowego, znajdują odzwierciedlenie również w najnowszej analizie ITS.

Dział: Aktualności