• 1
  • 2
  • 3

Polityka (12)

piątek, 08 czerwiec 2018 21:06

Do trzech razy sztuka?

Napisane przez

Suwalska prokuratura rejonowa po analizie dowodów już dwukrotnie umorzyła postępowanie w sprawie doniesienia złożonego przez sekretarz miasta na swojego przełożonego.

Nieuchronnie zbliża się termin wyborów samorządowych, i choć zaaferowani planowaniem wakacyjnego wypoczynku jeszcze o tym nie myślimy, to potencjalni kandydaci zaczynają swoją kampanię.

Kiedy rolnicy poznają ostateczny termin składania wniosków o dopłaty bezpośrednie? Ministerstwo Rolnictwa brak ogłoszenia przedłużenia terminu tłumaczy oczekiwaniem na oficjalne ogłoszenie rozporządzenia Komisji Europejskiej.

czwartek, 10 maj 2018 09:46

Śmieci w Augustowie, czyli błędne koło

Napisane przez

10 maja. Mamy święto pracownika gospodarki komunalnej. Podejmijmy więc temat, na który 2 dni temu rozmawiano wraz z firmą Necko podczas Komisji Uzdrowiskowej i Rozwoju. Jak nasze miasto wyglądało w trakcie i tuż po weekendzie majowym? Okazuje się, że tragedii nie ma, ale kosztem tego, że firma zajmująca się wywózką śmieci ponosi straty finansowe. Ponadto, według wszystkich zebranych, śmieci w Augustowie nie są usuwane w sposób satysfakcjonujący.

wtorek, 17 kwiecień 2018 19:10

300 zł dla każdego ucznia: lokalne opinie

Napisane przez

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że od sierpnia tego roku dla każdego ucznia do 18 roku życia będzie wypłacana wyprawka na rozpoczęcie roku szkolnego. 300 zł ma pokryć niemałe wydatki, jakie ponoszą rodzice przed każdym rokiem szkolnym.

Nowe przepisy dotyczące ochrony danych osobowych wzbudzają wiele kontrowersji i niepokoju. Mają wejść w życie 25 maja. Wszystko za sprawą unijnego rozporządzenia w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych oraz w sprawie ich swobodnego przepływu, tzw. RODO. Sejm przyjął projekt Ustawy zgodnej z rozporządzeniem. Trwają prace nad poprawkami.

Przeciwko wysokim rzekomo opłatom kierowanym do Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie protestują radni i przedsiębiorcy z Giżycka. Wszystkim im zależy, by sprawę nagłośnić. Po zbadaniu przez nas sprawy okazuje się, że sytuacja augustowskich przedsiębiorców jest identyczna, jak ta giżycka. Dlaczego więc nasi nie protestują?

Rozmowy i zabiegi toczące się już od trzech lat zakończyły się szczęśliwie porozumieniem w Urzędzie Miejskim. Chodzi o zakaz połowu ryb siecią lub niewodem na dwóch augustowskich jeziorach: Necku i Rospudzie.

piątek, 01 maj 2015 11:48

Burmistrz i Towarzystwo

Napisał

Restauracja "Atva" była miejscem spotkania burmistrza Wojciecha Walulika zaproszonego przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Augustowskiej z mieszkańcami Augustowa. Na spotkaniu, ku ubolewaniu prezesa stowarzyszenia, Mariana Dyczewskiego, zabrakło zaproszonych do wspólnej dyskusji przedstawicieli władz samorządowych – Bogdana Dyjuka i Filipa Chodkiewicza. Reprezentację Urzędu Miejskiego uzupełniała jedynie pełnomocnik burmistrza do spraw promocji, Anna Samel.

wtorek, 21 kwiecień 2015 14:02

Bez konkretów

Napisała

Sporo wniosków wpłynęło do miejskiej komisji rozwoju. Zwołane na 20 kwietnia posiedzenie rozpoczęto więc od ich rozpatrzenia. Część starano się omówić na bieżąco, choć i tak stawało na tym, że ostateczne decyzje nie padły, inne odłożono od razu na kolejne spotkania (m.in. kwestię realizacji ulicy Wilczej, która ma zostać poruszona za tydzień).

sobota, 24 styczeń 2015 16:30

Słowa, słowa, słowa...

Napisał

Czyżby danego słowa już po raz kolejny nawet nie próbował dotrzymać burmistrz Augustowa, Wojciech Walulik? Jak się dowiedzieliśmy, poproszony o spotkanie przez grono pedagogiczne Gimnazjum Nr 1 włodarz przybył, po czym poinformował o swoich decyzjach wygaszania placówki.

piątek, 16 styczeń 2015 10:30

Na wyższym poziomie

Napisała

Miejskie komisje przed styczniową sesją muszą zaopiniować projekt budżetu Augustowa na 2015 rok. Jako pierwsza nad dokumentem pochyliła się Komisja ds. Budżetu. Spotkania kolejnych wyznaczone w tym samym celu odbędą się w następnym tygodniu.

Zakład stolarski
Foto Bajka - VHS
Foto Bajka - Fotograf
Zalew Mobile
MIRAD - Bar przy kominku
^ REKLAMA ^

Publikacje wg daty:

« Czerwiec 2018 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Inter Meble
Zajazd WIWA
Tepete - Auto zastępcze
^ REKLAMA ^
KA-MIX
^ REKLAMA ^