• 1
  • 2
  • 3
  • 4

Polityka (81)

czwartek, 22 luty 2018 18:35

Uderz w stół

Napisane przez

Podczas, a właściwie pod koniec już obrad XLV sesji Rady Miasta, w nocy z 21na 22 lutego br., wystąpił z zapytaniem do Burmistrza, przybyły na obrady sesji radny powiatowy, Marcin Kleczkowski.

Wystąpienie jego, choć przez przewodniczącego Rady Miasta określone jako niemerytoryczne, było jednak bardzo istotne, głównie z uwagi na wyjaśnienia, kogo tak naprawdę reprezentuje grupa radnych, która stanęła do wyborów z ramienia partii PiS, zasiadająca w Radzie Miejskiej i tytułująca się radnymi Prawa i Sprawiedliwości, lub przynajmniej nie dementująca określania ich w ten sposób.

środa, 21 luty 2018 13:00

Transmisja z obrad XLV sesji Rady Miejskiej

Napisał

W dniu dzisiejszym obrady Rady Miejskiej po raz pierwszy w historii Augustowa będzie można oglądać nie wychodząc z domu. Transmisja dostępna będzie również za pośrednictwem naszej strony internetowej. O godzinie 16.00 planowane jest rozpoczęcie obrad. Serdecznie zapraszamy do śledzenia na żywo pracy miejskich radnych.

środa, 13 grudzień 2017 19:24

Pamiętam nasz wspólny zapał

Napisane przez

Z pewnością wszystkich mieszkańców Augustowa zaskoczyła  wiadomość o odwołaniu ze stanowiska Wiceburmistrza miasta. Mirosław Karolczuk w krótkiej rozmowie opowiedział nam o tym co za nim, jak wspomina pracę w Urzędzie, a także o planach na przyszłość.

Konferencja "Sytuacja demograficzna województwa podlaskiego jako wyzwanie dla polityki społecznej i gospodarczej" zorganizowana została w poniedziałek, 20 marca 2017 r. przez Rządową Radę Ludnościową, przy współudziale Urzędu Statystycznego w Białymstoku i Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego. Podczas trzech paneli dyskusyjnych omówiono m.in. specyfikę sytuacji demograficznej naszego województwa na tle Polski, migracje wewnętrzne i zagraniczne, czy wyzwania polityki społecznej i gospodarczej wobec sytuacji demograficznej  województwa podlaskiego.

środa, 16 listopad 2016 14:18

Rozstrzygnięcie nastąpi

Napisane przez

Wojewoda podlaski wypowiedział się w sprawie budowy dwóch dróg miejskich w Augustowie, na które miasto złożyło odwołanie od decyzji starosty. Postanowienie wojewody zostało przedstawione na ostatniej sesji Rady Powiatu w dniu 15 listopada. Nie jest to jednak ostateczne rozstrzygnięcie sprawy.

niedziela, 09 październik 2016 11:02

Starosta odpiera zarzuty

Napisane przez

Spór o miejskie drogi trwa. Kwestia wydawania pozwoleń i przyjmowania zgłoszeń na ich przebudowę były tematem konferencji prasowej, którą zwołał Zarząd Powiatu w piątek, 7 października. Starosta odniósł się w ten sposób do kierowanych w jego stronę zarzutów ze strony radnych miejskich podczas ostatniej sesji z 4 października.

czwartek, 06 październik 2016 20:46

Czy starosta blokuje budowę ulic miejskich?

Napisane przez

Burmistrzowi i radnym miejskim nie uda się zrealizować w bieżącym roku swego sztandarowego projektu rozwoju sieci dróg miejskich. Właśnie z tegorocznego budżetu wycofano prawie 4 mln złotych przeznaczonych na ten cel. Miasto za sytuację obwinia starostę, na którego decyzje odwołało się do władz wojewódzkich.

wtorek, 05 lipiec 2016 13:29

Radni podzieleni

Napisała

Z jednej strony zarzuty zaniedbań, z drugiej – niemerytorycznych argumentów. Tak można najkrócej przedstawić przebieg dyskusji, jaka toczyła się na obradach absolutoryjnej sesji Rady Powiatu w Augustowie między radnymi z opozycji a starostą.

wtorek, 31 maj 2016 18:53

Burmistrz z absolutorium

Napisane przez

Szesnaście głosów za, trzy wstrzymujące się, przeciwnych – brak. Tak rozłożyły się głosy podczas podejmowania uchwały w sprawie udzielenia absolutorium za rok 2015 burmistrzowi Augustowa. Wniosek w tej kwestii wypracowała, po zapoznaniu się z opinią Regionalnej Izby Obrachunkowej, komisja rewizyjna. O przychylenie się do niego apelował na sesji przewodniczący rady. Sceptycznie ustosunkowali się radni z klubu PO.

czwartek, 03 marzec 2016 18:42

Spotkanie z kandydatem

Napisał

Wczoraj w hotelu Logos odbyło się spotkanie wyborcze kandydata do Senatu RP Mieczysława Bagińskiego z mieszkańcami. Razem z nim do Augustowa przybyli w charakterze osób wspierających między innymi Mieczysław Baszko oraz Władysław Kosiniak -Kamysz.

piątek, 26 luty 2016 20:04

Kandydat bezpartyjny

Napisane przez

W trakcie spotkania z dziennikarzami, które odbyło się w piątek 26 lutego w Augustowie, ubiegający sie o mandat Senatora bezpartyjny kandydat Jerzy Ząbkiewicz skupił się przede wszystkim na szansach rozwoju gospodarczego miasta związanych z uruchomieniem wydobycia torfu oraz ożywieniem turystyki i inicjatyw lokalnych.

niedziela, 21 luty 2016 16:20

Spotkania

Napisał

Sobotni przyjazd liderów partii PiS i KORWiN, czyli prezesa Jarosława Kaczyńskiego oraz europosła Janusza Korwin Mikke, którzy wspierali kandydatów startujących w wyborach uzupełniających do Senatu, zaplanowany został w podobnym czasie. Podczas spotkań, jak to zazwyczaj w takich przypadkach bywa, większym zainteresowaniem cieszyły się wystąpienia wspierających niż samych kandydatów.

Strona 1 z 7
^ REKLAMA ^

Publikacje wg daty:

« Luty 2018 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        
Zajazd WIWA
Inter Meble
^ REKLAMA ^
KA-MIX
Necko - Sala weselna
^ REKLAMA ^