• 1
  • 2

Polityka (31)

Według Władysława Reymonta siłę człowieka mierzy się ilością posiadanych nieprzyjaciół. Jeśli tak jest w istocie, to radny Tomasz Dobkowski stanowi przykład człowieka obdarzonego wielką siłą oraz tym, co mnoży mu wrogów, czyli nieposkromionym językiem.

środa, 02 październik 2019 11:59

Kandydat z Podlasia zastąpi Kornela Morawieckiego

Napisane przez

Nowym kandydatem na senatora, który został wskazany przez PiS po śmierci Kornela Morawieckiego, jest Marek Komorowski, wiceprzewodniczący sejmiku województwa podlaskiego.

wtorek, 10 wrzesień 2019 17:52

Czy modernizacja ulicy Ziemiańskiej ma sens?

Napisał

To pytanie zadawali sobie augustowscy radni podczas ostatniej sesji. Zdaniem rajców, nie trzeba się z tym śpieszyć, bo droga zostanie zniszczona przez sprzęt, który obsługiwać będzie budowę marketu.

poniedziałek, 09 wrzesień 2019 14:59

Będzie można korzystać z łóżek

Napisał

W maju tego roku w Augustowie uroczyście otworzono nowy oddział dla osób przewlekle chorych. Nie zabrakło przecinania wstęgi i przemów w wykonaniu polityków. Istniała jednak obawa, że nowo zbudowany oddział pozostanie pusty, ponieważ Narodowy Fundusz Zdrowia nie planował zwiększenia kontraktu na dodatkowe łóżka. Teraz sytuacja się zmieniła, a potrzebujący otrzymają wsparcie.

sobota, 07 wrzesień 2019 14:59

Déjà vu, czyli remont ulicy Młyńskiej

Napisał

Niektórzy z państwa na pewno mieli w swoim życiu tzw. déjà vu. Polega to na odczuciu, iż przeżywana sytuacja wydarzyła się już kiedyś. Tak właśnie ma się sprawa remontu ulicy Młyńskiej w Augustowie. A właściwie braku jej remontu, gdyż władze miasta nie mogą dojść do porozumienia na temat finansowania przebudowy. Sytuacja wygląda bliźniaczo do przebudowy ulicy Wojska Polskiego.

piątek, 06 wrzesień 2019 18:59

Jarosław Zieliński traci nadzór na służbami

Napisał

Jak poinformowało radio RMF FM, Jarosław Zieliński, poseł PiS z Suwałk, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji nie nadzoruje już policji, Straży Granicznej ani Służby Ochrony Państwa.

czwartek, 05 wrzesień 2019 18:03

Kolejne zmiany w augustowskiej radzie

Napisał

Z mandatu tym razem zrezygnowała Aleksandra Kleczkowska. Radną była przez pięć lat. W obecnej kadencji przewodniczyła komisji rozwoju i zasiadała w komisjach budżetu oraz rewizyjnej. Jako powód rezygnacji podała przewodniczącej rady względy osobiste.

środa, 04 wrzesień 2019 18:05

Kto powalczy o mandat senatora?

Napisał

Cztery osoby będą walczyć o mandat senatora z okręgu wyborczego obejmującego Suwalszczyznę. To Kornel Morawiecki, polityk i opozycjonista czasów PRL-u, który startuje pod szyldem Prawa i Sprawiedliwości, Zenon Białobrzeski, były wójt Zbójnej z Polskiego Stronnictwa Ludowego, Andrzej Chmielewski, augustowski społecznik z Samoobrony i Janusz Wasilewski, kandydat Kukiz’15 do Senatu.

środa, 04 wrzesień 2019 15:52

Obawy radnych o cenę wody

Napisał

Od dłuższego czasu w Augustowie mówi się o wzroście cen wody. Ta sprawa wzbudziła również niepokój niektórych radnych. Skąd te obawy?

sobota, 31 sierpień 2019 12:06

Radny przeprosił za swoje słowa

Napisał

Przedwczoraj informowaliśmy państwa, że do sądu trafił prywatny akt oskarżenia przeciwko Dariuszowi Ostapowiczowi, gdyż podczas lipcowej sesji rady miejskiej nazwał innego radnego, Tomasza Miklasa, "debilem". Wczoraj doszło do pierwszego posiedzenia sądu w tej sprawie.

czwartek, 29 sierpień 2019 17:26

Dyskusja radnych zakończona rozprawą sądową

Napisał

O tym, że Augustowscy samorządowcy kulturą dyskusji nie grzeszą informowaliśmy państwa już parę miesięcy temu. Wówczas podczas sesji rady miejskiej usłyszeć mogliśmy swego rodzaju wyzwiska czy też brak jakiejkolwiek merytoryki. Tym razem jednak spory słowne poszły o krok dalej...

czwartek, 29 sierpień 2019 13:28

Awantura o miejski informator

Napisał

Przed miesiącem Urząd Miasta w Augustowie informował o powrocie do wydawania "Informatora Miejskiego". Czasopismo, w założeniu ma służyć do przekazywania informacji na temat działalności urzędu i administracji. Niektórzy radni zarzucają jednak, że biuletyn skupia się wyłącznie na sukcesach Ratusza.

Strona 1 z 3
Gruby Benek