• 1
  • 2

Polityka (89)

wtorek, 17 kwiecień 2018 19:10

300 zł dla każdego ucznia: lokalne opinie

Napisane przez

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że od sierpnia tego roku dla każdego ucznia do 18 roku życia będzie wypłacana wyprawka na rozpoczęcie roku szkolnego. 300 zł ma pokryć niemałe wydatki, jakie ponoszą rodzice przed każdym rokiem szkolnym.

Nowe przepisy dotyczące ochrony danych osobowych wzbudzają wiele kontrowersji i niepokoju. Mają wejść w życie 25 maja. Wszystko za sprawą unijnego rozporządzenia w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych oraz w sprawie ich swobodnego przepływu, tzw. RODO. Sejm przyjął projekt Ustawy zgodnej z rozporządzeniem. Trwają prace nad poprawkami.

Przeciwko wysokim rzekomo opłatom kierowanym do Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie protestują radni i przedsiębiorcy z Giżycka. Wszystkim im zależy, by sprawę nagłośnić. Po zbadaniu przez nas sprawy okazuje się, że sytuacja augustowskich przedsiębiorców jest identyczna, jak ta giżycka. Dlaczego więc nasi nie protestują?

Rozmowy i zabiegi toczące się już od trzech lat zakończyły się szczęśliwie porozumieniem w Urzędzie Miejskim. Chodzi o zakaz połowu ryb siecią lub niewodem na dwóch augustowskich jeziorach: Necku i Rospudzie.

piątek, 06 kwiecień 2018 20:40

Po odszkodowanie za szkody łowieckie do gminy

Napisane przez

Od 1 kwietnia b.r. szkody łowieckie należy zgłaszać w gminie, a nie do kół łowieckich. Przepisy znowelizowanego Prawa Łowieckiego mają na celu m.in. bardziej rzetelne ich szacowanie, chroniąc tym samym rolników. Przyjmowaniem zgłoszeń szkód będą zajmować się urzędnicy gmin, którzy oficjalnie jeszcze o tym nie wiedzą.

czwartek, 29 marzec 2018 10:33

Radni sobie poradzili

Napisał

Po wczorajszym niespodziewanym oświadczeniu burmistrza Wojciecha Walulika dotyczącym zwołanej na dzień 28 marca sesji Rady Miejskiej wszystko wskazywało na to, iż obrady pozbawione obsługi technicznej, obecności naczelników wydziałów, prawników, kilku radnych oraz samego włodarza nie dojdą do skutku.

niedziela, 18 marzec 2018 20:06

"Bo prawda jest ciekawa..."

Napisane przez

Od ostatniej, lutowej sesji RM dużo emocji i dociekań wzbudziło wystąpienie szefa zarządu powiatowego PiS – Marcina Kleczkowskiego, który wskazał na fakt dla mieszkanców naszego miasta istotny – wielu radnych wypowiada się w imieniu partii PiS i utożsamia z nią w sposób zupełnie nieuprawniony. O tym problemie, o rządach w Augustowie i priorytetach dla miasta porozmawialiśmy z Marcinem Kleczkowskim, a treść niniejszej rozmowy przedstawiamy naszym czytelnikom.

sobota, 10 marzec 2018 17:02

Wieża ciśnień i wzrost ciśnienia na sesji

Napisane przez

Lutowa sesja Rady Miejskiej w Augustowie była owocna w kilka istotnych dla naszego miasta uchwał. Jedna z nich dotyczyła zmiany uchwały z 2016 roku w sprawie wyznaczenia obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji. Generalnie co do potrzeby rozszerzenia obszaru rewitalizacji wszyscy byli zgodni – zarówno burmistrz jak i radni, za bezpodstawne jednak radni uznali wykluczenie z planu dwóch obiektów – wieży ciśnień na Lipowcu i dawnej, zaniedbanej zajezdni autobusowej, która jest do wieży przyległa.

czwartek, 22 luty 2018 18:35

Uderz w stół

Napisane przez

Podczas, a właściwie pod koniec już obrad XLV sesji Rady Miasta, w nocy z 21na 22 lutego br., wystąpił z zapytaniem do Burmistrza, przybyły na obrady sesji radny powiatowy, Marcin Kleczkowski.

Wystąpienie jego, choć przez przewodniczącego Rady Miasta określone jako niemerytoryczne, było jednak bardzo istotne, głównie z uwagi na wyjaśnienia, kogo tak naprawdę reprezentuje grupa radnych, która stanęła do wyborów z ramienia partii PiS, zasiadająca w Radzie Miejskiej i tytułująca się radnymi Prawa i Sprawiedliwości, lub przynajmniej nie dementująca określania ich w ten sposób.

środa, 21 luty 2018 13:00

Transmisja z obrad XLV sesji Rady Miejskiej

Napisał

W dniu dzisiejszym obrady Rady Miejskiej po raz pierwszy w historii Augustowa będzie można oglądać nie wychodząc z domu. Transmisja dostępna będzie również za pośrednictwem naszej strony internetowej. O godzinie 16.00 planowane jest rozpoczęcie obrad. Serdecznie zapraszamy do śledzenia na żywo pracy miejskich radnych.

środa, 13 grudzień 2017 19:24

Pamiętam nasz wspólny zapał

Napisane przez

Z pewnością wszystkich mieszkańców Augustowa zaskoczyła  wiadomość o odwołaniu ze stanowiska Wiceburmistrza miasta. Mirosław Karolczuk w krótkiej rozmowie opowiedział nam o tym co za nim, jak wspomina pracę w Urzędzie, a także o planach na przyszłość.

Konferencja "Sytuacja demograficzna województwa podlaskiego jako wyzwanie dla polityki społecznej i gospodarczej" zorganizowana została w poniedziałek, 20 marca 2017 r. przez Rządową Radę Ludnościową, przy współudziale Urzędu Statystycznego w Białymstoku i Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego. Podczas trzech paneli dyskusyjnych omówiono m.in. specyfikę sytuacji demograficznej naszego województwa na tle Polski, migracje wewnętrzne i zagraniczne, czy wyzwania polityki społecznej i gospodarczej wobec sytuacji demograficznej  województwa podlaskiego.

Strona 1 z 8
MIRAD - Bar przy kominku
Zakład stolarski
Foto Bajka - VHS
Foto Bajka - Fotograf
Zalew Mobile
^ REKLAMA ^

Publikacje wg daty:

« Kwiecień 2018 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Zajazd WIWA
Tepete - Auto zastępcze
Inter Meble
^ REKLAMA ^
KA-MIX
^ REKLAMA ^