• 1
  • 2
czwartek, 22 sierpień 2019 11:59

Zmiana na stanowisku radnego

Napisał
Zmiana na stanowisku radnego KWW Nasze Miasto

Zmian w augustowskiej radzie miejskiej ciąg dalszy. Jakiś czas temu ze stanowiska radnego ustąpił Tomasz Bukłaho, dziś już wiadomo, że zastąpi go jego imiennik - Tomasz Dobkowski.

 

Biznesmen i właściciel stacji paliw ma złożyć śluby podczas wrześniowej sesji. Skąd decyzja o powołaniu na stanowisko Dobkowskiego? Zgodnie Kodeksem Wyborczym jego miejsce może zająć osoba z jego listy wyborczej, która zdobyła kolejny wynik. Na liście komitetu Nasze Miasto jest to właśnie Dobkowski.

Augustowski przedsiębiorca przyznaje, że długo wahał się, czy wrócić do rady miejskiej. Zasiadał tam przez dwie poprzednie kadencje, ale jesienią ubiegłego roku zabrakło mu około 50 głosów, aby utrzymać mandat.

Bukłaho mandat radnego złożył w połowie lipca. Swoją decyzję tłumaczył powodami osobistymi.

Gruby Benek