• 1
  • 2
czwartek, 29 sierpień 2019 13:28

Awantura o miejski informator

Napisał

Przed miesiącem Urząd Miasta w Augustowie informował o powrocie do wydawania "Informatora Miejskiego". Czasopismo, w założeniu ma służyć do przekazywania informacji na temat działalności urzędu i administracji. Niektórzy radni zarzucają jednak, że biuletyn skupia się wyłącznie na sukcesach Ratusza.

 

Podczas ostatniej sesji nie obyło się bez krytycznych uwag skierowanych w stronę burmistrza. Najaktywniejszy był Marcin Kleczkowski, który po odwołaniu z funkcji przewodniczącego Rady Miejskiej, nie gryzie się w język i często głośno wyraża swój protest wobec działań Urzędu Miasta. Jego zdaniem, obecny kształt czasopisma jest laurką pisaną przez i dla burmistrza.

"W naszym mieście jest to laurka pisana przez i dla burmistrza. W innych samorządach ,dla zachowania pozoru dyskusji publicznej, część takich wydawnictw przeznaczana jest dla radnych. Informator wydawany jest za publiczne pieniądze, dlatego powinny znaleźć się różne opinie. Do ustalenia jest tylko, kto i kiedy będzie tam publikował."

W obronie kwartalnika stanął burmistrz Augustowa, Mirosław Karolczuk. Jego zdaniem w tego typu biuletynie nie ma miejsca na opinie radnych.

"Założyliśmy, że jest to informacja o działalności urzędu i administracji. Dlatego powinien pojawiać się tu możliwe obiektywny przekaz, co zrobiliśmy w ostatnim czasie. Uważam więc, że nie jest to miejsce na opinie radnych. Mają oni inne kanały informacyjne i sposoby kontaktowania się z mieszkańcami."

Założyć więc należy, że w najbliższym czasie miejski biuletyn większych zmian w polityce programowej się nie doczeka.

Gruby Benek