• 1
  • 2
czwartek, 29 sierpień 2019 17:26

Dyskusja radnych zakończona rozprawą sądową

Napisał

O tym, że Augustowscy samorządowcy kulturą dyskusji nie grzeszą informowaliśmy państwa już parę miesięcy temu. Wówczas podczas sesji rady miejskiej usłyszeć mogliśmy swego rodzaju wyzwiska czy też brak jakiejkolwiek merytoryki. Tym razem jednak spory słowne poszły o krok dalej...

 

Do tego stopnia, że finał sesyjnej konwersacji nastąpi w sądzie. Dyskusja na temat budowy bazy kajakarzy, do której doszło podczas lipcowej sesji przyniosła wiele emocji. Wówczas to jeden z augustowskich radnych nazwał drugiego "debilem". O kogo chodzi? Radny Tomasz Miklas wyjaśnia, że złożył prywatny akt oskarżenia przeciwko Dariuszowi Ostapowiczowi, gdyż podczas sesji z ust radnego dało się usłyszeć słowa "ty debilu". Jak tłumaczy, nie chodzi tu o deklarację publicznych przeprosin, a jedynie o zwykłe, prywatne przeprosiny.

"Pan Ostapowicz może nawet przeprosić mnie w sądzie, bo nie wymagam publicznych przeprosin, kajania się. Wystarczy zwykłe przyzwoite, ludzkie: przepraszam. To mi wystarczy. Przed nami sprawa pojednawcza, bo taka jest procedura i na tym etapie możemy zakończyć spór. Wszystko zależy od pana Ostapowicza. Ja nie chcę dawać żadnej nauczki czy karać. Zrobiłem to, żeby zachować jakieś standardy w radzie i aby były one przestrzegane."

Do sprawy odnosić się nie chce oskarżony. Mimo prób kontaktu nie otrzymaliśmy odpowiedzi. Ciekawi jesteśmy finału tej sprawy, gdyż tych słów Ostapowicz łatwo się nie wyprze. Wyraźnie słychać je na nagraniu z sesji, które jest ogólnodostępne.

Po raz kolejny mieliśmy więc przykład tego jak wygląda dyskusja publiczna w Augustowie. Jak widać, podwyżki, które ostatnio otrzymali radni, nie podziałały na nich motywująco. Ciężko przecież mówić o motywacji do pracy, gdy słyszymy przerzucanie się inwektywami...

 

Gruby Benek