• 1
  • 2
  • 3
  • 4
środa, 04 wrzesień 2019 18:05

Kto powalczy o mandat senatora?

Napisał

Cztery osoby będą walczyć o mandat senatora z okręgu wyborczego obejmującego Suwalszczyznę. To Kornel Morawiecki, polityk i opozycjonista czasów PRL-u, który startuje pod szyldem Prawa i Sprawiedliwości, Zenon Białobrzeski, były wójt Zbójnej z Polskiego Stronnictwa Ludowego, Andrzej Chmielewski, augustowski społecznik z Samoobrony i Janusz Wasilewski, kandydat Kukiz’15 do Senatu.

 

Przypomnijmy, że okręg wyborczy numer 59 obejmuje Suwałki, Łomżę oraz powiaty augustowski, grajewski, kolneński, łomżyński, moniecki, sejneński, suwalski i zambrowski.

Natomiast o mandaty poselskie w okręgu, obejmującym województwo podlaskie zabiegać będą kandydaci z 9 komitetów wyborczych, które we wtorek (03.09.19) do północy mogły zgłaszać listy z ich nazwiskami. Wiadomo, że część komitetów skorzystała z tej okazji i przedłożyła listy późnym popołudniem. W środę (04.09.19) białostocka delegatura Państwowej Komisji Wyborczej prowadzi ich rejestrację.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

August
Opał klasy PREMIUM
Foto Bajka - Fotograf
Foto Bajka - Lustra
Agro
Eureka
Drewno opałowe
GENERALI
Biuro Rachunkowe
Tepete - Auto zastępcze