• 1
  • 2
  • 3
środa, 04 wrzesień 2019 18:05

Kto powalczy o mandat senatora?

Napisał

Cztery osoby będą walczyć o mandat senatora z okręgu wyborczego obejmującego Suwalszczyznę. To Kornel Morawiecki, polityk i opozycjonista czasów PRL-u, który startuje pod szyldem Prawa i Sprawiedliwości, Zenon Białobrzeski, były wójt Zbójnej z Polskiego Stronnictwa Ludowego, Andrzej Chmielewski, augustowski społecznik z Samoobrony i Janusz Wasilewski, kandydat Kukiz’15 do Senatu.

 

Przypomnijmy, że okręg wyborczy numer 59 obejmuje Suwałki, Łomżę oraz powiaty augustowski, grajewski, kolneński, łomżyński, moniecki, sejneński, suwalski i zambrowski.

Natomiast o mandaty poselskie w okręgu, obejmującym województwo podlaskie zabiegać będą kandydaci z 9 komitetów wyborczych, które we wtorek (03.09.19) do północy mogły zgłaszać listy z ich nazwiskami. Wiadomo, że część komitetów skorzystała z tej okazji i przedłożyła listy późnym popołudniem. W środę (04.09.19) białostocka delegatura Państwowej Komisji Wyborczej prowadzi ich rejestrację.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.