• 1
  • 2
poniedziałek, 09 wrzesień 2019 14:59

Będzie można korzystać z łóżek

Napisał

W maju tego roku w Augustowie uroczyście otworzono nowy oddział dla osób przewlekle chorych. Nie zabrakło przecinania wstęgi i przemów w wykonaniu polityków. Istniała jednak obawa, że nowo zbudowany oddział pozostanie pusty, ponieważ Narodowy Fundusz Zdrowia nie planował zwiększenia kontraktu na dodatkowe łóżka. Teraz sytuacja się zmieniła, a potrzebujący otrzymają wsparcie.

 

Od 1 października Samodzielny Publiczny Zespoł Zakładów Opieki Długoterminowej będzie mógł przyjąć 17 dodatkowych pacjentów. Tę wiadomość przekazali na konferencji prasowej wiceminister spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński oraz starosta powiatu augustowskiego Jarosław Szlaszyński.

Zadowolenia z takiego obrotu krył Jarosław Zieliński, wiceszef MSWiA cieszący się z zapewnienia opieki medycznej nowym pacjentom.

"Są pacjenci oczekujący na te łóżka i to jest ten główny powód, który sprawił, że ta decyzja została podjęta. My musimy jako państwo, jako społeczeństwo, jako samorząd, zapewnić im opiekę, zapewnić im świadczenia medyczne. "

Krystyna Wilczewska , Dyrektor Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Długoterminowej w Augustowie również nie ukrywa swojego zadowolenia.

"Jest w tym momencie 70 osób, które czekają na przyjęcie do naszego zakładu i na usługi opiekuńcze, także te 17 łóżek, które otrzymamy od 1 października to jest naprawdę dużo, bo ta kolejka już się będzie zmniejszała."

Gruby Benek