• 1
  • 2
  • 3
  • 4
poniedziałek, 09 wrzesień 2019 14:59

Będzie można korzystać z łóżek

Napisał

W maju tego roku w Augustowie uroczyście otworzono nowy oddział dla osób przewlekle chorych. Nie zabrakło przecinania wstęgi i przemów w wykonaniu polityków. Istniała jednak obawa, że nowo zbudowany oddział pozostanie pusty, ponieważ Narodowy Fundusz Zdrowia nie planował zwiększenia kontraktu na dodatkowe łóżka. Teraz sytuacja się zmieniła, a potrzebujący otrzymają wsparcie.

 

Od 1 października Samodzielny Publiczny Zespoł Zakładów Opieki Długoterminowej będzie mógł przyjąć 17 dodatkowych pacjentów. Tę wiadomość przekazali na konferencji prasowej wiceminister spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński oraz starosta powiatu augustowskiego Jarosław Szlaszyński.

Zadowolenia z takiego obrotu krył Jarosław Zieliński, wiceszef MSWiA cieszący się z zapewnienia opieki medycznej nowym pacjentom.

"Są pacjenci oczekujący na te łóżka i to jest ten główny powód, który sprawił, że ta decyzja została podjęta. My musimy jako państwo, jako społeczeństwo, jako samorząd, zapewnić im opiekę, zapewnić im świadczenia medyczne. "

Krystyna Wilczewska , Dyrektor Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Długoterminowej w Augustowie również nie ukrywa swojego zadowolenia.

"Jest w tym momencie 70 osób, które czekają na przyjęcie do naszego zakładu i na usługi opiekuńcze, także te 17 łóżek, które otrzymamy od 1 października to jest naprawdę dużo, bo ta kolejka już się będzie zmniejszała."

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

August
Opał klasy PREMIUM
DANBUS
Agro
Foto Bajka - Lustra
Eureka
Tepete - Auto zastępcze
GENERALI
Drewno opałowe
Biuro Rachunkowe