Wydrukuj tę stronę
wtorek, 10 wrzesień 2019 17:52

Czy modernizacja ulicy Ziemiańskiej ma sens?

Napisał

To pytanie zadawali sobie augustowscy radni podczas ostatniej sesji. Zdaniem rajców, nie trzeba się z tym śpieszyć, bo droga zostanie zniszczona przez sprzęt, który obsługiwać będzie budowę marketu.

 

W dyskusji na ten temat aktywnie uczestniczył radny Mirosław Zawadzki. Uważa on, że ze stworzeniem łącznika między ulicami Wojska Polskiego do Kwaśną warto jeszcze poczekać.

"Jaka jest zasadność prac na tej ulicy, skoro w planach jest tam budowa dużego centrum handlowego? Kiedy rozpocznie się inwestycja, to drogą będą jeździć wywrotki, koparki oraz pompogruszki z betonem. Potem trzeba będzie od nowa budować tę ulicę."

Burmistrz, Mirosław Karolczuk jest natomiast innego zdania. Uważa, że jezdni nie trzeba będzie poprawiać po przeprowadzonych tam pracach budowalanych.

"Jej modernizację mamy zaplanowaną właśnie w zawiązku z budową centrum. Jesteśmy w trakcie rozmów z inwestorem o jego udziale w kosztach tej ulicy. Chcemy, żeby się do niej dołożył. Proces budowy drogi będzie połączony z budową sklepu. Dokładnie zwrócimy uwagę, aby ciężarówki nie niszczyły tam jezdni."

Władze miasta negocjują obecnie, ile budująca market firma dołoży do tej inwestycji. Ratusz liczy, że firma pokryje nie tylko część kosztów, modernizacji ulicy, ale również dołoży się do przebudowy okolicznych skrzyżowań. Jak będzie? To okaże się w najbliższym czasie, wówczas do tematu z pewnością powrócimy.