• 1
  • 2
sobota, 24 styczeń 2015 16:30

Słowa, słowa, słowa...

Napisał

Czyżby danego słowa już po raz kolejny nawet nie próbował dotrzymać burmistrz Augustowa, Wojciech Walulik? Jak się dowiedzieliśmy, poproszony o spotkanie przez grono pedagogiczne Gimnazjum Nr 1 włodarz przybył, po czym poinformował o swoich decyzjach wygaszania placówki.

Czyli rezygnacji z naboru i przeniesieniu niższych klas do innej szkoły.

Jednym zdaniem o dokończeniu dzieła planowanego przez byłe władze. Dokończeniu dzieła w trakcie zamieszania wokół stanowiska kierownika Wydziału Edukacji. Bez próby pozostawienia możliwości reorganizacji miejskiej oświaty ewentualnemu nowemu kierownikowi. Bez poczucia odpowiedzialności za dane publicznie słowo. Bez konsultacji. Bez żadnych skrupułów.

Przypomnijmy, co Wojciech Walulik powiedział podczas wyborczej debaty o oświacie: "Mówiąc o oświacie, trzeba wszystkie działania podejmować bardzo roztropnie, konsultując się ze środowiskiem oświatowym, z rodzicami, z uczniami".

Natomiast unikając publicznej debaty z Leszkiem Cieślikiem na zadane pytanie: "Czy prawdą jest, że zostanie zlikwidowane Gimnazjum Nr 1 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, a nieruchomość zostanie sprzedana?", odpisał: "Nie planuję likwidacji Gimnazjum nr 1, ani sprzedaży jego gruntów".

Filmowe powiedzenie "u mnie słowo droższe pieniędzy" w kręgach lokalnej władzy przestało funkcjonować. "Sami swoi" swoje robią nadal.

Więcej w tej kategorii: Bez konkretów »

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.