• 1
  • 2
  • 3
  • 4
piątek, 15 styczeń 2016 10:29

Recepta

Napisał 

Z pomysłem uporządkowania i rozwiązania problemu zarządzania ulicami oraz drogami przebiegającymi przez daną gminę, wyszedł pod koniec ubiegłego roku poseł PiS- Jacek Sasin.

 


Proponował, aby wszystkie ulice leżące w granicach miasta miały jednego właściciela. Miałoby to uściślić kompetencje i ustalić odpowiedzialnych za ich stan, a co za tym idzie zakończyć odwieczne wojny między samorządami miejskimi i powiatami, które niejednokrotnie mają podłoże nie tyle ekonomiczne, co służące do oskarżeń i politycznych rozgrywek. Przykładem takiego uporządkowania ma być stolica, gdzie wszystkimi drogami z pominięciem krajowych zarządza miasto. Pomysł został przychylnie przyjęty przez ekspertów.
Niestety, kluczową rolę mogą tutaj odegrać pieniądze. Starosta powiatu płońskiego w rozmowie z Wirtualną Polską tłumaczy, że istnieją uzasadnione obawy czy miasta chciałyby przejąć drogi za pieniądze, jakie powiaty posiadają na ich utrzymanie. Pozbawione dochodów własnych są w nieporównywalnie gorszej sytuacji. Miasta, które ustalają własne podatki i mają duży udział w dochodach z PIT, CIT czy opłacie od nieruchomości, są w znacznie lepszej sytuacji finansowej – dodał.
Inaczej mówiąc recepta w zasadzie jest gotowa do wypisania, gorzej niestety może być z chętnymi do jej wykupienia.

Dodaj komentarz

Jeżeli dodajesz komentarz jako "gość", pamiętaj że przed publikacją musimy go zatwierdzić (co może trochę potrwać).

Nie chcesz czekać na zatwierdzenie komentarza? Zaloguj się, wtedy komentarze będą publikowane automatycznie od razu po ich dodaniu przez Ciebie.


Kod antyspamowy
Odśwież

^ REKLAMA ^

Publikacje wg daty:

« Wrzesień 2017 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Zajazd WIWA
Inter Meble
^ REKLAMA ^
Profensa
Esotiq
KA-MIX
Kreator Mody
^ REKLAMA ^