• 1
  • 2
  • 3
  • 4
niedziela, 21 luty 2016 16:20

Spotkania

Napisał 

Sobotni przyjazd liderów partii PiS i KORWiN, czyli prezesa Jarosława Kaczyńskiego oraz europosła Janusza Korwin Mikke, którzy wspierali kandydatów startujących w wyborach uzupełniających do Senatu, zaplanowany został w podobnym czasie. Podczas spotkań, jak to zazwyczaj w takich przypadkach bywa, większym zainteresowaniem cieszyły się wystąpienia wspierających niż samych kandydatów.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości w swoim wystapieniu skupił się głównie na problemach dotyczących mieszkańców Podlasia i samego Augustowa mówiąc, iż dotychczasowa polityka podziału środków, które szły głównie na rozwój dużych aglomeracji, spowodowała pozostawienie ściany wschodniej samej sobie z ewidentną dla niej krzywdą. Zwrócił uwagę na plany wprowadzenia polityki zrównoważonego rozwoju, mającej przynieść korzyść takim jak Augustów miejscowościom- potrzebującym inwestycji, miejsc pracy oraz poprawy infrastruktury drogowej. Przy okazji zaznaczył, że starania o środki muszą też wyjść od samych zainteresowanych. Dodatkową szansą dla kraju w tym również naszego regionu, ma być budowa ścisłej współpracy z bardzo liczną i bogatą Polonią w czym ważną rolę może odegrać kandydatka na senatora Anna Maria Anders, posiadająca bardzo dobre kontakty z, jak to określił, wielkim biznesem. Podczas spotkania zwrócono również uwagę na wartość, jaką niesie dorobek historyczny i kulturowy naszej ziemi warty upamiętnienia w szczególny sposób.

Natomiast spotkanie nieco mniej punktualnego lidera parti KORWiN, popierającego kandydaturę Szczepana Barszczewskiego, przybrało formę dialogu z mieszkańcam i sympatykami zgromadzonymi w kinie Iskra. W jego trakcie Janusz Korwin Mikke odniósł się do wpływu służb na kształtowanie polityki wewnętrznej kraju, lustracji, systemu podatkowego, ostatnich wydarzeń dotyczących Lecha Wałęsy oraz polityki międzynarodowej. Tutaj zwrócił uwagę na przyjętą obecnie, jego zdaniem błędną interpretację zagrożeń dla Polski. Europoseł widzi je nie tyle ze strony Rosji, co w obecnej polityce Niemiec i Ukrainy, pojawiających się doniesieniach o roszczeniach terytorialnych oraz odradzającym się u wschodnich sąsiadów kulcie Stepana Bandery. Z kolei sam kandydat wspomniał o możliwościach, jakie daje pozycja senatora w inicjowaniu referendów oraz ewnentualnej swojej przyszłej roli w kształtowaniu polityki dużej swobody gospodarczej oraz działaniach zmierzających do zniesienia barier aministracyjnych, a co za tym idzie większej możliwości rozwoju regionu i bogacenia się jego mieszkańców.

Dodaj komentarz

Jeżeli dodajesz komentarz jako "gość", pamiętaj że przed publikacją musimy go zatwierdzić (co może trochę potrwać).

Nie chcesz czekać na zatwierdzenie komentarza? Zaloguj się, wtedy komentarze będą publikowane automatycznie od razu po ich dodaniu przez Ciebie.


Kod antyspamowy
Odśwież

^ REKLAMA ^

Publikacje wg daty:

« Wrzesień 2017 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Zajazd WIWA
Inter Meble
^ REKLAMA ^
Profensa
Esotiq
KA-MIX
Kreator Mody
^ REKLAMA ^