• 1
  • 2
  • 3
  • 4
piątek, 26 luty 2016 20:04

Kandydat bezpartyjny

Napisane przez  RED

W trakcie spotkania z dziennikarzami, które odbyło się w piątek 26 lutego w Augustowie, ubiegający sie o mandat Senatora bezpartyjny kandydat Jerzy Ząbkiewicz skupił się przede wszystkim na szansach rozwoju gospodarczego miasta związanych z uruchomieniem wydobycia torfu oraz ożywieniem turystyki i inicjatyw lokalnych.

- Pokłady tego materiału w okolicach Augustowa są znaczne. Miasta nie stać na to, aby nie wykorzystać takiej okazji. To bezpośrednia możliwość na rozwój lokalnych firm i wzrost zatrudnienia. Co ważne, obecna technologia jest w pełni przyjazna środowisku naturalnemu, zatem istnieje możliwość pogodzenia względów gospodarczych i ekologicznych - przekonywał Jerzy Ząbkiewicz. Zaznaczał jednocześnie, że wydobycie torfu jest szansą na wzrost gospodarczy tego miejsca, gdyż wskazywali mu to od dawna lokalni przedsiębiorcy i samorządowcy, ale ich głos był zbyt słabo słyszalny, aby „przebić się" do opinii publicznej. - Sprawując mandat Senatora zyskam to, czego im brakowało. Będę gorącym orędownikiem realizacji tego typu projektów na szczeblu centralnym. Zasiadając „ na Wiejskiej " zdobędę dostęp do ogólnopolskich mediów, dzięki czemu będę mógł skutecznie lobbować za takim rozwiązaniem - mówił. Zdradził przy okazji, że istnieje szansa, by Kraków i Toruń - miasta dotknięte smogiem - niebawem rozważyły możliwość ogrzewania przetworzonym torfem. Ząbkiewicz skierował bowiem do władz miasta z propozycje współpracy w tym zakresie. Pomysł spotkał się z zainteresowaniem i obecnie jest poddawany analizie.

Podczas spotkania z przedstawicielami mediów, kandydat do mandatu Senatora zapowiedział również podjęcie inicjatyw związanych z upamiętnieniem gen. Witolda Urbanowicza - dowódcy Dywizjonu 303, który pochodził z augustowskiej Olszanki, poprzez postawienie pomnika oraz sprowadzenie samolotu, na którym latał w trakcie historycznej Bitwy o Anglię.

Dodatkowo przedstawił plan na zorganizowanie cyklicznych pikników lotniczych związanych z gen. Urbanowiczem jako kolejnej atrakcji turystycznej, zapewnił zaangażowanie się w ostateczne wyjaśnienie losów ofiar Obławy Augustowskiej oraz zaprezentował plan budowy interaktywnego, plenerowego muzeum poświęconego Sybirakom i Obławie Augustowskiej.

Na zakończenie briefingu Jerzy Ząbkiewicz odniósł się też do swoich szans na zwycięstwo. Mówił, że choć sondaże należy traktować z dość znaczną rezerwą, ale według badań to właśnie on cieszy się największą popularnością wśród wyborców, a to daje już konkretną nadzieję.

Komentarze  

#3 Mariusz 2016-03-01 11:09
Ja bym może i zagłosował na innego kandydata, ale to są wybory jednomandantowe. Realnie patrząc, tylko Bagiński i Anders mają szansę. Głos na kogo innego to głos stracony po prostu :( Niestety, tym razem trzeba wybrać mniejsze zło. Na Anders Costa ja nie zagłosuję na pewno, a muszę iść i pokazać temu Kaczyńskiemu, że idiotów z nas nie można robić. Bagińskiego tu znają wszyscy, człowiek to zacny i uczciwy, nie ma tego co ukrywać, skromny facet i wielkiej kultury. Szacunek nawet u ludzi z PiSu ma ogromny.
Cytować
#2 Maestro 2016-02-29 22:07
Tak jest Henryk w niedziele do wyborow i glosowac na BARSZCZEWSKIEGO jesli chcemy zmiany!!!!!!!!
Cytować
#1 Henryk 2016-02-29 20:51
PiS PO PiS a potem NowoczesnaPO. Ile można dawać się mamić. Te same socjalistyczne programy. Kłócą się pięknie ale nic poza tym bo ekonomia u nich wygląda tak samo czyli źle. Jak na się coś zmienić gdy w każdej z tych partii są takie same stawki podatkowe? Partia KORWiN to dobra zmiana. Kolejny senator z PiS PO PSL Nowoczesna nic nie zmieni.
Cytować

Dodaj komentarz

Jeżeli dodajesz komentarz jako "gość", pamiętaj że przed publikacją musimy go zatwierdzić (co może trochę potrwać).

Nie chcesz czekać na zatwierdzenie komentarza? Zaloguj się, wtedy komentarze będą publikowane automatycznie od razu po ich dodaniu przez Ciebie.


Kod antyspamowy
Odśwież

^ REKLAMA ^

Publikacje wg daty:

« Wrzesień 2017 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Zajazd WIWA
Inter Meble
^ REKLAMA ^
Profensa
Esotiq
KA-MIX
Kreator Mody
^ REKLAMA ^