• 1
  • 2
  • 3
  • 4
niedziela, 09 październik 2016 11:02

Starosta odpiera zarzuty

Napisane przez  IT

Spór o miejskie drogi trwa. Kwestia wydawania pozwoleń i przyjmowania zgłoszeń na ich przebudowę były tematem konferencji prasowej, którą zwołał Zarząd Powiatu w piątek, 7 października. Starosta odniósł się w ten sposób do kierowanych w jego stronę zarzutów ze strony radnych miejskich podczas ostatniej sesji z 4 października.

W spotkaniu brali udział członkowie Zarządu Powiatu, Bogdan Grabowy, naczelnik Wydziału Architektury i Budownictwa oraz Tadeusz Jaworski ze Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych Integracja. Urząd Miejski reprezentowała Anna Samel z Referatu Promocji i Turystyki.

- Na ostatniej sesji Rady Miasta padło szereg wypowiedzi sugerujących opieszałe działanie, brak woli ze strony starostwa powiatowego w kwestii wydawania pozwoleń na budowę i w kwestii przyjmowania zgłoszeń. Chcemy to omówić, by nie było w tym zakresie niedomówień – wyjaśnił powód zwołania konferencji starosta, Jarosław Szlaszyński. Powiedział, że nie blokuje niczego i ma wolę współpracy, czego przykładem są inwestycje, nie tylko drogowe, realizowane wspólnie z miastem.

W kwestii ulic starostwo powiatowe stoi na stanowisku, że przygotowane przez miasto wnioski na przebudowę ulic Straży Leśnej, Sasankowej, Porzeczkowej, Agrestowej, Perstuńskiej, Jabłoniowej i Słonecznej wymagają pozwoleń na budowę a nie zgłoszeń. Nie różnią się te ulice niczym od ulic, na które miasto otrzymało już pozwolenie na budowę. Na dowód przedstawiono materiał zdjęciowy. Obie procedury różnią się głównie wysokością poniesionych kosztów. - Tryb zgłoszenia jest prostszy i tańszy dla inwestora, po to został zgłoszony – mówił starosta. Ale nie zawsze można z niego skorzystać. - To szczególny tryb uproszczony, o zamkniętej liście przypadków, poza którą nie możemy wykroczyć. Ani my ani inwestor - mówił naczelnik Wydziału Architektury i Budownictwa Starostwa Powiatowego, Bogdan Grabowy. - Pełna procedura podraża koszty i pewnie w tym jest pies pogrzebany – mówił w trakcie konferencji starosta.

Ponadto wszelkie przedsięwzięcia muszą być realizowane zgodne z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, a zdaniem starostwa niektóre wnioski składane przez miejskich urzędników nie spełniały tego warunku - Musimy wymagać, by te wnioski były zgodne z prawem. Jeżeli w planie jest jezdnia, są chodniki, my nie możemy przyjąć wniosku, który zakłada tylko część tego, co zostało określone w planie zagospodarowania przestrzennego, jako dokumencie prawa miejscowego - mówił starosta. - Jesteśmy gotowi i otwarci, oczekujemy na dobre, prawidłowe wnioski.

Oba samorządy czekają na rozstrzygnięcie wojewody, do którego odwołali się miejscy urzędnicy na jedną z decyzji starosty. - Zachęcaliśmy, by miasto złożyło to odwołanie jak najszybciej, ponieważ prawo jest dosyć nieprecyzyjne. Jeżeli pan wojewoda uzna rację miasta nam też będzie łatwiej. Będziemy mieli określony kierunek do dalszego postępowania.

Komentarze  

#7 Wydra 2016-10-11 09:22
Chłopu nie dziwię się. Na jego stołek trwa polowanie od dawna. Wyda zgodę to się doczepią że niezgodnie z prawem. Nie wyda to przeciw miastu i też źle. W sumie dobre rozwiązanie, niech Białystok decyduje.
Cytować
#6 młody augustowiak 2016-10-11 00:06
Je suis Jarosław Szlaszyński Starosta Augustowski i co mi zrobicie? Państwo w państwie szaraczki augustowskie. Only cash!
Cytować
#5 Lolek 2016-10-10 20:21
Dno i kilometry mulu tlumaczenia starostwa. Wyszlo szydlo z worka
Cytować
#4 Mira 2016-10-10 19:06
Dziewczyna robi dobrą robotę w promowaniu.
Cytować
#3 eeee 2016-10-10 12:18
Jeżeli taki ,,fachowiec,, jak Pani Anna Samel reprezentuje miasto w rozmowach, to na pewno nic dobrego z tego nie wypłynie. To chyba jakieś żarty , od fachowiec od wszystkiego, najlepiej jej wychodzi skłócenie wszystkich ze wszystkimi.
Cytować
#2 annka 2016-10-09 18:51
Szydera yarek, co Ty wyprawiasz
Cytować
#1 dgnd 2016-10-09 18:02
No to czekamy na Wojewodę co powie. I wtedy będzie jasno czy ten pan jest hamulcowym czy nie jest. Jak wyjdzie, że jest to powinien podać się do dymisji (pobożne życzenie?), a jak nie to niech sobie siedzi i wydaje pozwolenia na budowy. Tylko nie takie jak ta sławna za jego poprzednika na pensjonat w Bryzglu.
Cytować

Dodaj komentarz

Jeżeli dodajesz komentarz jako "gość", pamiętaj że przed publikacją musimy go zatwierdzić (co może trochę potrwać).

Nie chcesz czekać na zatwierdzenie komentarza? Zaloguj się, wtedy komentarze będą publikowane automatycznie od razu po ich dodaniu przez Ciebie.


Kod antyspamowy
Odśwież

^ REKLAMA ^

Publikacje wg daty:

« Wrzesień 2017 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Zajazd WIWA
Inter Meble
^ REKLAMA ^
Profensa
Esotiq
KA-MIX
Kreator Mody
^ REKLAMA ^