• 1
  • 2
  • 3
  • 4
środa, 22 marzec 2017 12:59

Burmistrz Augustowa prelegentem podczas konferencji dotyczącej sytuacji demograficznej województwa podlaskiego

Napisane przez  KR
Źródło: http://urzad.augustow.pl/ Źródło: http://urzad.augustow.pl/

Konferencja "Sytuacja demograficzna województwa podlaskiego jako wyzwanie dla polityki społecznej i gospodarczej" zorganizowana została w poniedziałek, 20 marca 2017 r. przez Rządową Radę Ludnościową, przy współudziale Urzędu Statystycznego w Białymstoku i Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego. Podczas trzech paneli dyskusyjnych omówiono m.in. specyfikę sytuacji demograficznej naszego województwa na tle Polski, migracje wewnętrzne i zagraniczne, czy wyzwania polityki społecznej i gospodarczej wobec sytuacji demograficznej  województwa podlaskiego.

Burmistrz Augustowa Wojciech Walulik był jednym z prelegentów występujących podczas konferencji.

- Tendencje demograficzne, jakie widoczne są w Polsce i województwie podlaskim są tożsame dla Augustowa - mówił burmistrz Augustowa Wojciech Walulik. - Jako samorząd podejmujemy działania mające na celu odwrócenie tych negatywnych trendów. W Augustowskie powstaje właśnie Augustowska Strefa Aktywności Gospodarczej, która ma zapewnić nowe, atrakcyjne miejsca pracy dla mieszkańców. Działamy na rzecz uruchomienia programu budowy mieszkań w naszym mieście. Wierzymy, że dbając o rozwój gospodarczy, społeczny i edukacyjny miasta zachęcimy mieszkańców do życia i zakładania rodzin w Augustowie - podkreślił burmistrz Augustowa Wojciech Walulik.

Źródło: http://urzad.augustow.pl/aktualnosci/burmistrz-augustowa-prelegentem-podczas-konferencji-dotyczacej-sytuacji-demograficznej

 

Więcej w tej kategorii: « Rozstrzygnięcie nastąpi

Dodaj komentarz

Jeżeli dodajesz komentarz jako "gość", pamiętaj że przed publikacją musimy go zatwierdzić (co może trochę potrwać).

Nie chcesz czekać na zatwierdzenie komentarza? Zaloguj się, wtedy komentarze będą publikowane automatycznie od razu po ich dodaniu przez Ciebie.


Kod antyspamowy
Odśwież

^ REKLAMA ^

Publikacje wg daty:

« Wrzesień 2017 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Zajazd WIWA
Inter Meble
^ REKLAMA ^
Profensa
Esotiq
KA-MIX
Kreator Mody
^ REKLAMA ^