• 1
  • 2
  • 3
piątek, 13 kwiecień 2018 10:39

Necko i Rospuda atrakcyjne dla wędkarzy - to już pewne!

Napisane przez Anita Klebanowska

Rozmowy i zabiegi toczące się już od trzech lat zakończyły się szczęśliwie porozumieniem w Urzędzie Miejskim. Chodzi o zakaz połowu ryb siecią lub niewodem na dwóch augustowskich jeziorach: Necku i Rospudzie.

Zakaz ten pozwoli wydłużyć sezon turystyczny, ponieważ w jeziorach będzie wiecej ryb dla wędkarzy. Więcej na ten temat można przeczytać zw naszym artykule:

>>> Będzie wiecej ryb - mówi Maciej Kaszuba

PZW wyszedł z inicjatywą do podjęcia wspomnianych działań, ale w dużej mierze zależało to też od samorządu. Dziś wiadomo już, że cały wysiłek nie poszedł na marne.

Po spotkaniu członków Zarządu Głównego PZW, dyrektora Gospodarstwa Rybackiego PZW w Suwałkach oraz Zarządu Koła PZW w Augustowie z burmistrzem Walulikiem, prezes Zarządu Głównego PZW Teodor Rudnik nakreślił sytuację: Jesteśmy po krajowym zjeździe Polskiego Związku Wędkarskiego. Są nowe władze, co za tym idzie nowe idee i nowe wartości. Związek jak sama nazwa wskazuje jest wędkarski, stąd intencją naszą jest, by rozpocząć proces zdejmowania siatek. Nie możemy tego zrobić na wszystkich jeziorach, ale na tych, które są ważne z punktu społecznego, dla mieszkańców, którzy mieszkają w pobliżu tych jezior. Tam chcemy zdjąć siatki, by wędkarze i mieszkańcy mieli świadomość, że to jest ich jezioro. W przypadku Augustowa są to: Necko i Rospuda. Burmistrz miasta Augustów zadeklarował, że to co jest ciężarem utrzymania wód, miasto bierze na siebie. Natomiast wędkarze zadeklarowali, że będą zajmowali się tym jeziorem jak własnym. Nie pozostało już nic innego, tylko pogratulować takich rozwiązań i przyjechać na ryby do Augustowa, by sprawdzić, czy wszystko dobrze poszło.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot