• 1
  • 2
  • 3
  • 4
poniedziałek, 09 lipiec 2018 17:51

Pierwsza działka w augustowskiej podstrefie ekonomicznej sprzedana

Napisane przez  AC
Pierwsza działka w augustowskiej podstrefie ekonomicznej sprzedana UM Augustów

W poniedziałek, 9 lipca o godzinie 13, w budynku Urzędu Miasta miało miejsce oficjalne przekazanie pierwszego pozwolenia na budowę przedsiębiorstwa na działce leżącej na terenie augustowskiej podstrefy Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Pierwszym inwestorem, który niebawem rozpocznie prace budowlane w miejscu nowopowstałej podstrefy, jest Robert Metelicki, właściciel lokalnej firmy meblarskiej „METRO”. W ceremonii uczestniczyli m.in. burmistrz Augustowa Wojciech Walulik, wiceminister MSWiA Jarosław Zieliński oraz prezes Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Leszek Dec, z którego rąk R. Metelicki otrzymał dokument będący oficjalnym pozwoleniem na zagospodarowanie terenu podlegającego pod SSSE.

W czasie uroczystości padło wiele słów na temat przyszłości i rozwoju gospodarczego Augustowa, na które niewątpliwie korzystnie wpłynie przynależność miasta do strefy ekonomicznej. W czasie swojego przemówienia wiceminister MSWiA Jarosław Zieliński stwierdził, że rosnąca liczba stref ekonomicznych w Polsce otworzy wielu polskim przedsiębiorcom drzwi do współpracy z inwestorami za równo ze Wschodu jak i Zachodu. Władze Augustowa szacują, że po włączeniu terenu miasta do SSSE zostanie utworzonych ok. 500 miejsc pracy, a jak twierdzi burmistrz Wojciech Walulik - Miastu potrzebne są nowe miejsca pracy i rozwój strefy gospodarczej jest jednym z naszych priorytetów.

Robert Metelicki zapytany o nadzieje jakie wiąże z działalnością na terenie Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, mówi - Augustów do tej pory był sparaliżowany pod względem inwestycji poza turystycznych poprzez brak odpowiednich terenów oraz ustawę o uzdrowiskach. Współpraca podjęta z SSSE jest szansą na nowe miejsca pracy oraz rozwój ekonomiczny i gospodarczy miasta, nie deprecjonując przy tym walorów przyrodniczych Augustowa poprzez prowadzenie działalności przemysłowej.

Zakończenie prac nad budową fabryki firmy „METRO”, która jako pierwsza ma stanąć na jednej z działek podstrefy augustowskiej szacowane jest na 2021 rok.

- UM Augustów

Komentarze  

#3 ssfb 2018-07-11 20:27
Cytuję Michal Skibicki:
Zabrakło proboszcza podczas podpisania.


Placek (szpitalne lądowisko) było asz czech!
Cytować
#2 Michal Skibicki 2018-07-10 16:01
Zabrakło proboszcza podczas podpisania.
Cytować
#1 Przytłoczony meblem 2018-07-09 19:14
3 lata na otwarcie fabryki? To jakiś żart.Szybciej budąją się takie fabryki jak huta! A tutaj meble..co wy bedziecie tę fabryke produkować na turystycznej,a później ją składać w strefie :)
Cytować

Dodaj komentarz

Jeżeli dodajesz komentarz jako "gość", pamiętaj że przed publikacją musimy go zatwierdzić (co może trochę potrwać).

Nie chcesz czekać na zatwierdzenie komentarza? Zaloguj się, wtedy komentarze będą publikowane automatycznie od razu po ich dodaniu przez Ciebie.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zakład stolarski
Foto Bajka - Fotograf
MIRAD - Bar przy kominku
Foto Bajka - Lustra
^ REKLAMA ^

Publikacje wg daty:

« Luty 2019 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      
Inter Meble
Tepete - Auto zastępcze
Usługi teletechniczne
Weterynarz
Opał klasy PREMIUM
^ REKLAMA ^
KA-MIX
Biuro Rachunkowe
GENERALI
5Stand Up Piotr Wojteczek
^ REKLAMA ^