• 1
  • 2
  • 3
poniedziałek, 09 lipiec 2018 17:51

Pierwsza działka w augustowskiej podstrefie ekonomicznej sprzedana

Napisane przez AC
Pierwsza działka w augustowskiej podstrefie ekonomicznej sprzedana UM Augustów

W poniedziałek, 9 lipca o godzinie 13, w budynku Urzędu Miasta miało miejsce oficjalne przekazanie pierwszego pozwolenia na budowę przedsiębiorstwa na działce leżącej na terenie augustowskiej podstrefy Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Pierwszym inwestorem, który niebawem rozpocznie prace budowlane w miejscu nowopowstałej podstrefy, jest Robert Metelicki, właściciel lokalnej firmy meblarskiej „METRO”. W ceremonii uczestniczyli m.in. burmistrz Augustowa Wojciech Walulik, wiceminister MSWiA Jarosław Zieliński oraz prezes Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Leszek Dec, z którego rąk R. Metelicki otrzymał dokument będący oficjalnym pozwoleniem na zagospodarowanie terenu podlegającego pod SSSE.

W czasie uroczystości padło wiele słów na temat przyszłości i rozwoju gospodarczego Augustowa, na które niewątpliwie korzystnie wpłynie przynależność miasta do strefy ekonomicznej. W czasie swojego przemówienia wiceminister MSWiA Jarosław Zieliński stwierdził, że rosnąca liczba stref ekonomicznych w Polsce otworzy wielu polskim przedsiębiorcom drzwi do współpracy z inwestorami za równo ze Wschodu jak i Zachodu. Władze Augustowa szacują, że po włączeniu terenu miasta do SSSE zostanie utworzonych ok. 500 miejsc pracy, a jak twierdzi burmistrz Wojciech Walulik - Miastu potrzebne są nowe miejsca pracy i rozwój strefy gospodarczej jest jednym z naszych priorytetów.

Robert Metelicki zapytany o nadzieje jakie wiąże z działalnością na terenie Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, mówi - Augustów do tej pory był sparaliżowany pod względem inwestycji poza turystycznych poprzez brak odpowiednich terenów oraz ustawę o uzdrowiskach. Współpraca podjęta z SSSE jest szansą na nowe miejsca pracy oraz rozwój ekonomiczny i gospodarczy miasta, nie deprecjonując przy tym walorów przyrodniczych Augustowa poprzez prowadzenie działalności przemysłowej.

Zakończenie prac nad budową fabryki firmy „METRO”, która jako pierwsza ma stanąć na jednej z działek podstrefy augustowskiej szacowane jest na 2021 rok.

- UM Augustów

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

August
McDonald's
Foto Bajka - Lustra
DANBUS
MIRAD - Bar przy kominku
Drewno opałowe
Wiwa
Weterynarz
KA-MIX