• 1
  • 2
niedziela, 28 październik 2018 20:11

Oficjalne poparcie

Napisane przez RED

Prawo i Sprawiedliwość oficjalnie popiera bezpartyjnego kandydata Mirosława Karolczuka na burmistrza Augustowa.

Mirosław Karolczuk reprezentujący bezpartyjny Komitet Wyborczy Wyborców Nasze Miasto Augustów będzie konkurował w drugiej turze wyborów 4 listopada z dotychczasowym burmistrzem Wojciechem Walulikiem. O zwycięstwie zdecydują mieszkańcy w powszechnym głosowaniu. Zaraz po pierwszej turze wyborów Mirosław Karolczuk wraz z radnymi Naszego Miasta zaapelowali do wszystkich komitetów i ugrupowań o współpracę i udzielenie poparcia. Samorządowcy zadeklarowali, że chcą szukać wspólnych wartości i płaszczyzny porozumienia ze wszystkimi radnymi i organizacjami. Pierwsze na ten apel zareagowało Prawo i Sprawiedliwość. Jak stwierdził poseł tej partii, a jednocześnie prezes zarządu okręgowego PiS, Krzysztof Jurgiel:

- W samorządzie bardzo ważne są kompetencje i pracowitość. Znam Mirosława Karolczuka jako osobę w 100% zaangażowaną w sprawy Augustowa, to człowiek niezwykle oddany miastu. Jednocześnie wiem, że ceni dialog i potrafi współpracować, a zgodne działanie z samorządem wojewódzkim będzie w tej kadencji dla Augustowa kluczowe. To sejmik wojewódzki dysponuje ogromnymi funduszami, które mogą zdecydowanie wspomóc rozwój miasta. Popieram Mirosława Karolczuka i liczę na pełną współpracę dla dobra Augustowa. Z pełnym przekonaniem oceniam, że jest on obecnie najlepszym kandydatem. Apeluję do wyborców Prawa i Sprawiedliwości, aby poparli go w drugiej turze wyborów burmistrza Augustowa 4 listopada.

Jak mówi sam Mirosław Karolczuk, poparcie jest dla niego cennym dowodem doceniania jego dotychczasowej pracy:

- Cieszę się, że Prawo i Sprawiedliwość odpowiedziało na nasz apel o udzielenie poparcia przed drugą turą wyborów. Skierowaliśmy go do wszystkich komitetów bez wyjątku. Miło jest słyszeć deklarację współpracy od ugrupowania, które zdobyło samodzielną większość w Semiku województwa podlaskiego. Zadeklarowałem jasno i podtrzymuję, że jako bezpartyjny samorządowiec będę współpracował z każdym, kto może i chce wspomóc nas w pracy dla Augustowa. Uważam, że samorząd powinien być wolny od politycznych sporów, a skupiać się na załatwianiu spraw ważnych dla mieszkańców. Dlatego konsekwentnie podkreślam, że tak ważna jest współpraca i dialog, do której zapraszam wszystkich.

Komitet Wyborczy Wyborców Nasze Miasto Augustów w wyborach do Rady miejskiej w Augustowie, które odbyły się 21 października zyskał największe poparcie augustowian i jako jedyne ugrupowanie zdobył ponad 30% wszystkich głosów. W Radzie miejskiej obywatelskie ugrupowanie będzie miało 6 mandatów radnych.

Gruby Benek
Taekwondo