• 1
  • 2
  • 3
poniedziałek, 19 listopad 2018 19:09

Burmistrz został radnym, zastępca burmistrzem ...

Napisane przez PL

Film „Sami swoi” to klasyka polskiego kina. Kargul z Pawlakiem kłócili się zawzięcie o to czyja racja na każdy temat- ale w gruncie rzeczy nie mogli bez siebie żyć i wzajemnie się uzupełniali. Odnoszę wrażenie, że nie inaczej jest na naszym augustowskim podwórku.

Wybory się odbyły, czas na przekazanie władzy. Dotychczasowy Burmistrz ustępuje miejsca swojemu Zastępcy. Uczeń przerósł Mistrza czy jakoś tak to szło. Zgodnie z Uchwałą o Samorządzie pierwszą Sesję Rady Gminy poprowadził najstarszy radny elekt- Leszek Cieślik. Poprowadził to może za mocne słowa, cała sesja odbywała się bowiem z polotem szkolnego przedstawienia. W dodatku takiego, gdzie większość obsady to dobrani naprędce dublerzy. Trochę jak ze spektaklem „Kopciuszek”- niby wszyscy znają fabułę i wiadomo kto wygrywa królestwo, ale naiwne kawałki trzeba odegrać.

Nowy Burmistrz bardzo szlachetnie podziękował wszystkim Mieszkańcom, także tym, którzy oddali swoje głosy na kontrkandydatów. Jak w rozsyłanym po domach liście potwierdził swoją wolę pracy na rzecz Augustowa i przyrzekł, że tym właśnie zamierza zająć się przez najbliższe 5 lat. Program sesji zakładał także wybór przewodniczącego Rady Miasta i tu głos zabrał dotychczasowy przewodniczący Filip Chodkiewicz. Wyraźne zaznaczył, że nie interesują go poboczne wątki- z dumą podkreślił swoją bezpartyjność. Jak to mówią zgoda buduje, niezgoda rujnuje- zamiast więc narzekać, zaproponował rozwiązanie ponad podziałami. Jako kandydata wskazał Przewodniczącego Prawa i Sprawiedliwości Marcina Kleczkowskiego, a na Jego zastępcę Przewodniczącego Platformy Obywatelskiej Adama Sieńko.

Filip Chodkiewicz wskazał także kto jego zdaniem powinien policzyć głosy w tej sprawie i w tej jaki i każdej kolejnej podjętej akcji uzyskał pełne poparcie, propozycje zrealizowano. Za stołem prezydialnym zasiadł więc wybrany 14 głosami Marcin Kleczkowski i podjął swoją funkcję bez widocznego stresu. O ten stołek konkurował z Adamem Sieńko, który uzyskał 7 głosów. Plany były co prawda ambitniejsze ale jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma. Jeśli ufać, że wszyscy zgromadzeni tam ludzie chcą pracować na rzecz Augustowa- to powinni spełnić jeszcze tę jedną sugestię Pana Chodkiewicza i legitymacje partyjne zostawiać przed drzwiami Sali obrad. A jeszcze lepiej w domu.

Emocje wyborcze opadły, wszyscy zaprzysiężeni. Burmistrz został radnym, zastępca burmistrzem, przewodniczący radnym, a radny przewodniczącym. Czas pokazać, że obietnice nie były kiełbasą wyborczą- a komplikacje fabuły niczym z brazylijskiego serialu są w istocie genialnym szach- mat dla kłótni i otwierają drogę do jeszcze wydajniejszej pracy na rzecz miasta. Mieszkańcy byliby wdzięczni.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot