• 1
  • 2

Sponsorowane (93)

Burmistrz Mirosław Karolczuk zorganizował spotkanie z właścicielami i mieszkańcami nieruchomości przyległych do przyszłej ulicy Sybiraków, aby zweryfikować u źródła, czy faktycznie nie ma zgody na jej budowę. Decyzja w sprawie tej inwestycji zapadła w środę - na wspólnym posiedzeniu komisji Rady Miejskiej.

czwartek, 02 grudzień 2021 16:01

Prezenty dla mamy na święta

Napisała

Prezent dla mamy musi być wyjątkowy. Prezent na święta - tym bardziej. Jak wybrać idealny prezent, który podkreśli wyjątkowość okazji w tym magicznym i absolutnie wyjątkowym świątecznym czasie? Polecamy wyjątkowe produkty najlepszych firm kosmetycznych o unikalnych składach i dobroczynnym działaniu dla zdrowia i urody, które znajdziesz na stronie drogeriadrzdrowie.pl.

czwartek, 02 grudzień 2021 15:45

Lekcja WOS-u w... Urzędzie Miejskim!

Napisane przez

Jak funkcjonuje samorząd? Jak wygląda gabinet Burmistrza? Jakie sprawy można załatwić w Urzędzie Miejskim? Odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań poznali uczniowie klasy 7 ze Szkoły Podstawowej nr 6. To kolejna wizyta młodych augustowian w Urzędzie Miejskim. Tydzień temu gośćmi w magistracie były dzieci z Przedszkola nr 1. Teraz do urzędu zawitała starsza młodzież, która na żywo mogła zobaczyć to, o czym dotychczas uczyła się z podręczników na lekcjach z Wiedzy o Społeczeństwie.

Na plaży postiw zakończyła się budowa kładki, dzięki której osoby z niepełnosprawnościami będą mogły łatwo dotrzeć do jeziora i na pomost. To kolejna inwestycja wykonana w ramach realizowanego przez Urząd Miejski programu „Augustów bez barier”. Ponad dwa lata funkcjonowania projektu, to długa lista konkretnych działań w wielu płaszczyznach funkcjonowania naszego miasta. Przypominamy najważniejsze działania, które ułatwiły osobom niepełnosprawnym funkcjonowanie w naszym mieście.

środa, 01 grudzień 2021 15:17

Kolejna debata radnych

Napisane przez

Uprzejmie informuję wszystkich mieszkańców, że 2 grudnia 2021 r. (czwartek) o godz. 15.00 odbędzie się, w trybie zdalnym (za pomocą środków komunikacji elektronicznej) XLII sesja Rady Miejskiej w Augustowie, zwołana na podstawie art. 20 ust. 3 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz.U. z 2021 r. poz. 1372 z późn.zm.).

poniedziałek, 29 listopad 2021 18:59

Czas na święta! Wspólnie odpalimy iluminacje na Rynku Zygmunta Augusta

Napisane przez

Rynek Zygmunta Augusta rozbłyśnie tysiącami światełek już w niedzielę 5 grudnia! Startujemy o godzinie 16.30. W planie moc świątecznych atrakcji - wspólne śpiewanie, słodki poczęstunek, występ Augustowskiej Orkiestry Dętej i oczywiście, już tradycyjne, wspólne odpalenie dekoracji na Rynku Zygmunta Augusta, którym oficjalnie rozpoczynamy cykl miejskich imprez w świątecznym klimacie.

czwartek, 25 listopad 2021 16:09

Oko w oko z żołnierzem [ZDJĘCIA]

Napisane przez

Ciekawe wydarzenia dla mieszkańców, to symbol nie tylko sezonu letniego. Wczoraj w Augustowie odbyły się pokazy sprzętu wojskowego. W ramach organizowanej przez wojsko  akcji promocyjnej augustowianie mogli obejrzeć nowoczesny sprzęt będący na wyposażeniu 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej oraz dokładnie bliżej poznać specyfikę pracy żołnierzy. Oko w oko z wojskowymi mogły stanąć dzieci z augustowskich przedszkoli i szkół.

środa, 24 listopad 2021 16:52

Ogłoszenie o posiedzeniu

Napisane przez

Uprzejmie informuję wszystkich mieszkańców, że 1 grudnia 2021 r. (środa) o godz. 15.00 odbędzie się, w trybie zdalnym (za pomocą środków komunikacji elektronicznej) wspólne posiedzenie Komisji Rady Miejskiej w Augustowie.

Planujesz wymianę pieca lub ocieplenie domu? Skorzystaj z programu Czyste Powietrze i wnioskuj o dofinansowanie! Wysokość dotacji może wynieść nawet 37 tysięcy złotych.

Dzieci z Przedszkola nr 1 w Augustowie odwiedziły Urząd Miejski w Augustowie. Przedszkolaki zasiadły na Sali Obrad oraz zwiedziły nowy ratusz. Była to niepowtarzalna okazja, aby poznać jak w praktyce działa nasz magistrat. Z najmłodszymi mieszkańcami spotkał się Burmistrz Mirosław Karolczuk oraz jego Zastępca Filip Chodkiewicz.

21 listopada to Dzień Pracownika Socjalnego. Z tej okazji Burmistrz Mirosław Karolczuk odwiedził w poniedziałek augustowskie placówki pomocy społecznej aby osobiście podziękować za pracę i złożyć życzenia wszystkim pracownikom.

poniedziałek, 22 listopad 2021 15:31

Inwestuj w Augustowie. Kolejne nieruchomości do kupienia

Napisane przez

Kolejne uzbrojone działki inwestycyjne do kupienia w Augustowie. Wkrótce przetargi. Burmistrz Augustowa Mirosław Karolczuk zaprasza podmioty z sektora mikro, małych oraz średnich przedsiębiorstw do udziału w przetargu ustnym ograniczonym na sprzedaż nieruchomości położonych w Augustowskiej Strefie Aktywności Gospodarczej.

Strona 1 z 8
Gruby Benek