• 1
  • 2
środa, 02 czerwiec 2021 12:51

Długi weekend w Augustowie

Napisane przez RED
UM Augustów UM Augustów

Wszystko wskazuje na to, że prawdziwie wiosenna pogoda dotarła już do Augustowa. Nawet jeśli słońce zajdzie za chmurkę, w naszym mieście szykuje się piękny długi weekend. Nie zrobiliście jeszcze żadnych planów? Zobaczcie, co dla Was przygotowaliśmy.

Co nieco dla fanów muzyki

Na sam początek zapraszamy Was do Kina Iskra na koncert ,,Jazz Żaba Ryba”. 3 czerwca wszyscy miłośnicy jazzowych brzmień z pewnością docenią występ, który zapoczątkuje cykl podobnych wydarzeń w naszym mieście.

5 czerwca w Leśnym Zakątku Kultury ,,Zdrowa Zośka’’ wystąpi ,,Duet z przypadku’’. Dorota Bujnowska i Emil Kulbacki tworzą znany i lubiany w naszych okolicach duet grający łagodną muzykę z pięknymi tekstami. Koncert polecamy każdemu, kto podziwia poruszające duszę dźwięki.

Sportowa frajda

Doskonale wiemy, że augustowianie uwielbiają spędzać czas na świeżym powietrzu, dlatego przygotowaliśmy kilka wydarzeń dla wielbicieli sportu i aktywnego wypoczynku. Sobota i niedziela upłyną pod znakiem sportowej rywalizacji. 5 i 6 czerwca zapraszamy na plażę POSTIW, przy której odbędą się zawody na wyciągu nart wodnych. Impreza będzie rozpoczęciem sezonu wodnego w Augustowie. W tych samych dniach, na Dąbku nad Jeziorem Białym, żeglarze będą zmagać się w Regatach Pamięci Szczepana Dąbrowskiego. Jeśli jesteście miłośnikami sportów wodnych, musicie wpaść nad Necko i Białe!

Zaplanowaliśmy również coś dla fanów nieco spokojniejszych, choć nadal zaciętych rozgrywek. 6 czerwca na polu w Grabowie odbędą się VIII Mistrzostwa Augustowa w Golfie. Ciekawi Was, jak przebiegnie gra? Nie może Was tam zabraknąć!

Odpoczynek dla każdego

Długi weekend to czas, który najlepiej spędza się w gronie rodziny i przyjaciół. Augustów z roku na rok ma do zaoferowania coraz więcej atrakcji dla dorosłych i dzieci, dla mieszkańców oraz turystów. Bez względu na to, gdzie dotrzecie, bawcie się dobrze i zdrowo odpoczywajcie!

Źródło: UM Augustów

Gruby Benek