Wydrukuj tę stronę
czwartek, 15 lipiec 2021 12:24

Ekstremalne sporty wodne, spotkanie historyczne, koncerty. Plan na najbliższe dni!

Napisane przez NG

Za nami pierwsza połowa lipca, ale zupełnie się tym nie martwimy. Czekają nas kolejne augustowskie wydarzenia, na które z przyjemnością Was zapraszamy. Chcecie poznać plan na ten tydzień? Czytajcie dalej. 

Tajniki Kanału Augustowskiego

Końcówkę tygodnia rozpoczniemy spotkaniem z wyjątkowym historykiem, przewodnikiem turystycznym i autorem prac o Kanale Augustowskim. Wojciech Batura opowie o naszym najcenniejszym zabytku i przybliży historie osób, które przyczyniły się do jego powstania. Cenicie poezję? Doskonały recytator Krzysztof Anuszkiewicz przeczyta kilka wierszy nawiązujących w swej treści do Kanału Augustowskiego i gen. Ignacego Prądzyńskiego. Spotkaniu towarzyszyć będzie wystawa pokonkursowa prac plastycznych wykonanych przez uczniów augustowskich szkół.

Zapraszamy na wydarzenie inaugurujące cykl spotkań regionalnych „Pogawędki na Komunalnej”. Zaczynamy dziś o godz. 18 w Muzeum Kanału Augustowskiego. 

Emocjonujące wyścigi na wodzie

Jesteście miłośnikami sportów motorowodnych? Najbliższy weekend będzie prawdziwą ucztą dla fanów zawrotnych prędkości i ekstremalnych wrażeń na wodzie. Zapraszamy na Motorowodne Mistrzostwa Świata Orlen Necko Endurance. Przed nami 2 dni niesamowitych wyścigów i sportowych emocji. Zawodnicy z całego świata będą zmagać się w 16. edycji długodystansowych rywalizacji łodzi. Nieprzerwane sześciogodzinne wyścigi, prędkość dochodząca do 180 km/h, wielkie gwiazdy sportu motorowodnego - to wszystko czeka nas w Augustowie od 16 do 18 lipca. 
Spotkajmy się w piątek podczas wyjątkowej parady łodzi i pilotów na Rynku Zygmunta. Zobaczcie z bliska niesamowite wodne bolidy, które w sobotę i niedzielę wezmą udział w emocjonujących zawodach. 

Muzyczny weekend

Doskonale wiemy, że wśród mieszkańców Augustowa są prawdziwi fani muzyki. W najbliższych dniach mamy dla Was dwie propozycje. W piątek o godz. 19 w Leśnym Zakątku Kultury Zdrowa Zośka usłyszymy piosenki z dobrze znanymi nam tekstami Wojciecha Młynarskiego. Trio w Dobrym Tonie wprowadzi nas w wyjątkowy, leśno-wakacyjny klimat. Serdecznie zapraszamy!

Wolicie rockowe brzmienia? 17 lipca na deskach amfiteatru wystąpi znany z zespołów T.Love, Szwagierkolaska czy Youopolis – Muniek Staszczyk. Zespół Muniek Staszczyk i Przyjaciele objechał kilka razy całą Polskę, występując zarówno w małych klubowych salach, teatrach, na scenach letnich festiwali oraz na Stadionie Narodowym. W ten weekend akustyczne aranżacje znanych piosenek usłyszymy nad Neckiem! Start w sobotę o godz. 20. 

Sezon trwa!

Prawdziwie letnia pogoda nie opuszcza Augustowa. Wakacje trwają w najlepsze, a przed nami kolejne miejskie imprezy. Korzystajcie z nich w pełni i cieszcie się beztroskim sezonem.

 

Urząd Miejski w Augustowie