• 1
  • 2
  • 3
czwartek, 22 lipiec 2021 14:17

Jakie wymiary powinien mieć narożnik z funkcją spania

Napisała

Narożnik z funkcją spania to najczęściej wybierany model ze względu na niezwykle wysoką funkcjonalność, dzięki czemu jest on idealny do zastosowania w pomieszczeniach pełniących funkcje pokoju dziennego połączonego z sypialnią. To świetne rozwiązanie również w przypadku małych komfortowych kawalerek. Aby jednak odpowiednio się w nich sprawdził, konieczne będzie dobranie korzystnego rozmiaru mebla. Jakie wymiary powinien mieć narożnik z funkcją spania?

Funkcjonalny narożnik z funkcją spania 

Kompaktowy narożnik z funkcją spania to idealne rozwiązanie szczególnie w przypadku małych kameralnych pomieszczeń, który pozwala bardzo komfortowo zaaranżować całą przestrzeń. Dzięki temu odpowiednio odnajdzie się w małych mieszkaniach, w których dodatkowa powierzchnia spania jest na wagę złota. Taki bardzo funkcjonalny model oscyluje w różnych wymiarach, najczęściej jest to około 180 × 110 cm i jest to produkt odpowiedni w przypadku jednej osoby lub pary. Jednak jeśli zamierzamy korzystać z niego częściej niż tylko okazjonalnie, zdecydowanie warto wybrać coś większego. 

Narożnik z funkcją spania dla dwóch osób 

Wielu obawia się, że wybrany przez nich narożnik z funkcją spania będzie za mały. Niesłusznie, bowiem posiada on dużo miejsca do snu po jego rozłożeniu, a wybranie modelu o mniejszych gabarytach idealnie sprawdzi się w przypadku małych pomieszczeń. Mały narożnik dostępny znajdziemy również w innych popularnych rozmiarach, które będą o wiele bardziej komfortowe- są to wymiary oscylujące w granicach 250 × 180. Zapewniają one największą powierzchnię wypoczynkową, dzięki czemu docenią go wszyscy domownicy. 

Im większy pokój dzienny tym o wiele lepiej sprawdzi się większy narożnik. Na rynku znajdziemy również modele o wymiarach 3500 × 250 cm i większe. Jednak kwestia długości i szerokości sofy nie jest jedynym istotnym elementem. O jej odpowiednim komforcie świadczyć będzie odpowiednia głębokość, wysokość narożnika, oparcia oraz zagłówków. Warto dobrze sprawdzić wszelkie wymiary podane w tabeli aby wiedzieć, czy dany model może zapewnić nam naprawdę komfortowy odpoczynek. Będą to różne wymiary, które różnie sprawdzą się w przypadku osób niższych i wyższych. 

Jakie wymiary powinien mieć narożnik z funkcją spania?

Ciężko jednoznacznie określić, jakie wymiary powinien mieć idealny narożnik z funkcją spania. Wszystkie te kwestie są bowiem w pełni zależne od indywidualnych potrzeb, metrażu pomieszczenia, a nawet jego kształtu czy też innych kwestii. Rozmiar narożnika najlepiej będzie dostosować i odpowiednio wpasować przede wszystkim do powierzchni salonu oraz jego rozmieszczenia. Narożnik w kształcie litery L dobrze odnajdzie się w mieszkaniu singla, pary z dzieckiem oraz przy stosunkowo małym metrażu pomieszczeń. Z kolei szezlong w kształcie litery U to dobre rozwiązanie dla dużych i przestronnych salonów oraz większej liczbie domowników. Wszystkie te kwestie warto przemyśleć przed zakupem, tak aby wybrany model był jak najlepiej dobrany, dzięki czemu korzystanie z niego będzie dla nas prawdziwą przyjemnością. 

Gruby Benek