• 1
  • 2
czwartek, 29 lipiec 2021 13:32

Plan na augustowski weekend. Sprawdź, co będzie się działo!

Napisane przez RED
UM Augustów UM Augustów

Ani się obejrzeliśmy, a pierwszy pełny wakacyjny miesiąc dobiega końca. Nie martwimy się tym, bo nadchodzą kolejne miejskie atrakcje. Przeczytajcie artykuł, by poznać szczegóły.

Muzyczne rozpoczęcie weekendu

Weekend rozpoczniemy koncertem w Tawernie Nowa Szekla. W piątek na klimatycznej scenie wystąpi zespół Goosebumps. Młodzi artyści wyczarują niezwykłe dźwięki wyłącznie za pomocą swoich głosów. Przed nami wieczór pełen utworów pop, electronic, hip-hop, r&b śpiewanych a’capella. To idealne wydarzenie dla wszystkich, którzy cenią prawdziwe talenty. Startujemy 30 lipca o godz. 19.

Piosenki o nadziei

To nie koniec atrakcji dla miłośników muzyki na żywo. W sobotni wieczór spotkamy się nad Jeziorem Rospuda na recitalu wyjątkowej polskiej artystki - Stanisławy Celińskiej. Śpiewająca aktorka przeniesie nas do świata refleksji w koncercie ,,Wiara Nadzieja Miłość”. 31 lipca o godz. 19 usłyszymy oryginalne teksty Papuszy, Haliny Poświatowskiej, Kazimierza Wierzyńskiego, Wisławy Szymborskiej oraz muzykę Fryderyka Chopina czy Georgea Gershwina. Zapraszamy do Leśnego Zakątka Kultury Zdrowa Zośka.

Raj dla fanów rękodzieła

W sobotę i niedzielę Rynek Zygmunta Augusta stanie się prawdziwym rękodzielniczym centrum województwa podlaskiego. Kiermasz ,,Augustynki’’ to dwudniowe święto regionalnych produktów - raj dla miłośników serwetek, drewnianych zabawek, produktów pszczelich, wyrobów z wosku, biżuterii czy pysznych ciast.

Utalentowani artyści - Augustowska Orkiestra Dęta, Karolina Cicha z zespołem, Zespół Tańca Ludowego „Bystry” oraz Kapela Batareja - zadbają o muzyczno-taneczną oprawę wydarzenia. Najmłodszych zapraszamy na niedzielne kino plenerowe z pokazami ,,Lego Przygoda” i ,,Scooby Doo”.

Do zobaczenia 31 lipca i 1 sierpnia od godz. 10.

Lato, muzyka, zabawa - Wakacyjna Trasa Dwójki

Wakacje kojarzą nam się z odpoczynkiem, zabawą i beztroską. Jak co roku, do kalendarza miejskich wydarzeń dołączyła Wakacyjna Trasa Dwójki - koncert organizowany przez TVP.

1 sierpnia na specjalnie ozdobionej scenie amfiteatru wystąpią gwiazdy muzyki rozrywkowej. Usłyszymy m.in. Edytę Górniak, Kombi, Sound’n’Grace, Pięknych i Młodych czy Oceanę. Startujemy w niedzielę o godz. 20.

Pamięć o Bohaterach Powstania Warszawskiego

W tę niedzielę rozpoczniemy trzecią edycję akcji ,,Augustów oddaje krew za Warszawę”.

W 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego będziemy mieć okazję do uczczenia pamięci bohaterów. 1 i 2 sierpnia na Rynku Zygmunta Augusta stanie specjalny autobus,    w którym chętni będą mogli oddać krew i wesprzeć Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Wydarzenie jest objęte honorowym patronatem Burmistrza Mirosława Karolczuka.

Pozytywne zakończenie miesiąca

Ostatnie dni lipca przyniosą nam wiele różnorodnych atrakcji. Dołączcie do nas podczas miejskich wydarzeń i czerpcie energię na kolejny wakacyjny miesiąc!

Źródło: UM Augustów

Taekwondo
Gruby Benek