Wydrukuj tę stronę
piątek, 10 wrzesień 2021 16:06

Czym różni się dezodorant od antyperspirantu?

Napisała

Wysiłek fizyczny, jaki wykonujemy każdego dnia sprawia, że nasze ciało zaczyna wydzielać substancję zwaną potem. Im bardziej wymagający rodzaj wysiłku wykonujemy, tym nasze gruczoły będą pracować intensywniej, a my będziemy się bardziej pocić. Od lat różnego rodzaju koncerny kosmetyczne starają się pomóc ludziom, którzy uwielbiają intensywne ćwiczenia, ale zapachu potu już niekoniecznie.

Antyperspiranty i dezodoranty w aerozolach — różne rodzaje produktów, które mają neutralizować brzydki zapach wydzielanego potu

Dlatego też zaczęły powstawać kosmetyki, które będą neutralizować brzydki zapach, jaki wydziela nasze ciało. Do dyspozycji mamy dwa główne rodzaje produktów — dezodoranty i antyperspiranty. Czym się różnią i jakie mają działanie? Wiele osób pamięta szkolne szatnie po zajęciach wychowania fizycznego, do których trudno było czasem wejść, ponieważ w powietrzu unosił się gęsty zapach różnych dezodorantów, którymi osoby po wysiłku fizycznym się spryskały. Dezodoranty bowiem są to kosmetyki w aerozolu.

Kiedy naciśniemy je — na zewnątrz wydobędzie się mgiełka zapachu. To dosyć intensywny rodzaj kosmetyku, który dla wielu osób służy nie tylko jako produkt, który ma neutralizować zapach potu, ale dodatkowo jako mgiełka zapachowa, będąca jednocześnie alternatywą dla perfum. Zapachy dezodorantów s dosyć intensywne i dla wielu osób nie dają tak dobrego efektu, jak w przypadku produktów, jakimi są antyperspiranty. Jak więc działają te produkty?

Różne rodzaje antyperspirantów na rynku — jak działają te produkty oraz w jaki sposób możemy je używać?

Wśród antyperspirantów mamy kilka różnych rodzajów. O ile w przypadku aerozoli mgiełka zapachu dezodorantu unosiła się w powietrzu i nie trzeba doświadczać fizycznego kontaktu z tym produktem, tak w przypadku antyperspirantów — trzeba nimi smarować naszą skórę. Tutaj możemy mieć do czynienia z preparatami w sztyfcie, w kulce lub w słoiczki.

Antyperspiranty w sztyfcie są dosyć suche, dlatego podczas codziennego używania nie będziemy doświadczać przykrego uczucia tak zwanej mokrej pachy. Antyperspiranty w kulce mają równie wygodny aplikator do trzymania produktu, tak że przy kontakcie z pachą nie musimy dodatkowo nakładać produktu na dłonie. Tutaj jednak pachy po użyciu tego mokrego produktu, przez jakiś czas będą wilgotne.

Naturalne antyperspiranty — popularny trend w ostatnich latach na produkty w słoiczkach

Z kolei bardzo popularnym trendem w ostatnich latach stały się bardziej naturalne antyperspiranty — takie, które możemy nałożyć za pomocą palców i rozprowadzić pod pachą. Tutaj zachodzi konieczność po każdym takim użyciu dodatkowego umycia rąk, aby zmyć z nich śliską, nieprzyjemną w dotyku warstwę, która zostaje po użyciu.

Zazwyczaj tego rodzaju produkty pakowane są do szklanych słoiczków, a ich zawartość to naturalne składniki bez wielu konserwantów. Każdy w szerokiej gamie produktów, które mają zapobiegać wydzielaniu nieprzyjemnego zapachu potu — może znaleźć coś dla siebie.

Najlepsze dezodoranty znajdziesz na https://ziaja.com/c/dezodoranty-753