• 1
  • 2
wtorek, 21 wrzesień 2021 13:42

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Tak najmłodsi świętowali w Augustowie

Napisane przez RED
UM Augustów UM Augustów

20 września wszystkie przedszkolaki obchodzą swoje święto. W Augustowie również nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych. Zobaczcie, jak spędziliśmy ten dzień.

Kolejna edycja Festiwalu

W poniedziałkowe przedpołudnie dzieci z dziewięciu augustowskich przedszkoli spotkały się podczas VI Festiwalu Przedszkolaka organizowanego przez Przedszkole Sióstr Urszulanek SJK im. Jana Pawła II w Augustowie. W Festiwalu wzięły udział dzieci z niemal wszystkich przedszkoli naszego miasta. To była piękna okazja nie tylko do dobrej zabawy, ale również do podkreślenia znaczenia wychowania przedszkolnego w rozwoju dziecka.

Dzień pod znakiem ekologii

Tegoroczne obchody święta najmłodszych upłynęły w nurcie ekologicznym. Dzieci miały okazję zapoznać się z przedstawionymi w przystępny sposób zagadnieniami ochrony środowiska. Nie zabrakło piosenek w tematyce ekologicznej, aforyzmów i zabaw integracyjnych. Dla podkreślenia tego nurtu, przedszkolaki ubrane były na zielono.

Pozytywny dzień dla małych i dużych

W dzisiejszym wydarzeniu uczestniczył również Zastępca Burmistrza Augustowa Filip Chodkiewicz, który w imieniu Burmistrza Mirosława Karolczuka przekazał upominki dla najmłodszych uczestników i życzył powodzenia na scenie.

Festiwal Przedszkolaka to już nasza miejska tradycja. W imieniu Pana Burmistrza Miasta Augustowa Mirosława Karolczuka dziękuję Siostrom Urszulankom i wszystkim zaangażowanym w organizację wydarzenia. Przedszkolakom życzę powodzenia na scenie i dobrej zabawy podczas muzycznego świętowania!

Nie zabrakło pozytywnych emocji. Wszystkim przedszkolakom życzymy jak najwięcej radości każdego dnia i mamy nadzieję, że spotkamy się za rok podczas kolejnych obchodów ich święta.

Źródło: UM Augustów

Gruby Benek
Taekwondo