• 1
  • 2
poniedziałek, 08 listopad 2021 14:24

Twoje dziecko może poczuć się jak student! Rusza Augustowski Uniwersytet Dziecięcy!

Napisane przez RED
UM Augustów UM Augustów

Dokładnie 50 uczniów z augustowskich szkół podstawowych może skorzystać z projektu “Politechnika Białostocka - Augustowski Uniwersytet Dziecięcy". To jedyna taka okazja, aby uczestniczyć w rozwijających zajęciach organizowanych przez szkołę wyższą. Nabór uczniów trwa do 15 listopada - zatem szybko zapisujcie Wasze dzieciaki i dajcie im szansę poznania uczelni wyższej z bliska!

Augustów partnerem projektu

Podlaski Uniwersytet Dziecięcy to inicjatywa edukacyjna Politechniki Białostockiej, która co roku skupia ponad 130 uczniów z województwa podlaskiego. W tym roku, podczas oficjalnej konferencji w której udział wziął Burmistrz Mirosław Karolczuk, augustowskie szkoły po raz kolejny dołączyły do projektu pod nazwą “Augustowski Uniwersytet Dziecięcy”. W ramach programu 50 młodych augustowian weźmie udział w 15 zajęciach warsztatowych na Politechnice Białostockiej. Zajęcia przeznaczone są dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych.

Uczeń z własnym indeksem

Augustowski Uniwersytet Dziecięcy to program edukacyjny, dzięki któremu nasze dzieci poznają nauki ścisłe z zupełnie innej perspektywy. Zajęcia prowadzone będą przez wykładowców Politechniki Białostockiej w specjalistycznych salach i laboratoriach uczelni. Zajęcia ze sztucznej inteligencji, wirtualne rzeźbienie 3D, ekscytująca podróż po kulturze chin z lektorką języka chińskiego, warsztaty dziennikarskie - to tylko kilka z interesujących zajęć jakie czekają na augustowskich uczniów. Dzieci przyjęte w ramach programu poczują się jak na prawdziwi studenci - podczas wykładu inaugurującego każdy uczestnik otrzyma swój indeks, w którym będzie odnotowywać przebieg zajęć.

Złóż wniosek - to takie proste!

Aby Wasze pociechy wzięły udział w rekrutacji do programu Augustowskiego Uniwersytetu Dziecięcego należy wypełnić formularz i złożyć go w sekretariacie szkoły, do której uczęszcza dziecko lub dostarczyć do Biura Obsługi Klienta w Urzędzie Miejskim w Augustowie. Dzieciom, które zostaną zakwalifikowane, Miasto Augustów zapewnia bezpłatny transport do Białegostoku oraz opiekę nauczycieli podczas wyjazdów. Na zgłoszenia czekamy do 15 listopada 2021 roku.

Pierwszy zjazd już 27 listopada!

Źródło: UM Augustów

Gruby Benek