• 1
  • 2
piątek, 01 kwiecień 2022 21:34

Szklarnia z poliwęglanu - najbardziej optymalne rozwiązanie dla Ciebie i Twoich roślin

Napisane przez RED

Marzą Ci się ekologiczne i zawsze świeże warzywa przez cały rok i to bez konieczności wychodzenia po nie do sklepu? Jest na to proste rozwiązanie - przydomowa szklarnia. Jednak decydując się na jej zakup, warto rozważyć, z jakiego materiału będzie ona wykonana, by stała się dobrą inwestycją na lata. Jedną z propozycji są szklarnie z poliwęglanu, które cieszą się coraz większą popularnością. Dlaczego i czym różnią się one od klasycznych modeli z pokryciem szklanym bądź foliowym? O tym w dalszej części artykułu.

Szklarnie z poliwęglanu - poznaj ich atuty

Tak naprawdę popularność szklarni z poliwęglanu wynika z ich licznych zalet. Jedną z nich jest ich lekka, ale też niezwykle trwała i solidna konstrukcja. Poliwęglan jest bardzo wytrzymałym materiałem, odpornym na szkodliwe warunki atmosferyczne oraz na uszkodzenia mechaniczne. Ponadto wykazuje on doskonałe właściwości termoizolacyjne oraz wentylacyjne, a do tego cechuje się zdolnością zatrzymywania szkodliwego promieniowania UV. Szklarnie z poliwęglanu stwarzają więc roślinom najbardziej optymalne warunki do wegetacji. Możesz więc liczyć na większy plon.

cieplarnie ogrodowe

Szklarnia z poliwęglanu - model Alfa2020 - www.sklep.arlengroup.pl

Szklarnie z poliwęglanu wyróżniają się nie tylko trwałością, ale też estetyką wykonania. I choć są droższe od standardowych tuneli foliowych czy szklanych, to zdecydowanie są lepszym rozwiązaniem, stanowiąc doskonałą inwestycję na lata. Przewyższają również komfortem użytkowania. W związku z czym mimo wyższej ceny cieszą się coraz większą popularnością.

Szklarnie z poliwęglanu - skrojone na miarę Twoich potrzeb

Niezależnie od tego, czy zechcesz uprawiać w szklarni warzywa, czy też zioła lub owoce takie, jak truskawki, maliny bądź cytrusy, to szklarnie z poliwęglanu będą najlepszym wyborem, dając Ci możliwość całorocznej uprawy roślin.

Zastanawiasz się gdzie można kupić szklarnie z poliwęglanu? Bogatą ofertę ma firma Botanic. Znajdziesz w niej zarówno modele o kompaktowych wymiarach, które doskonale sprawdzą się w przydomowych ogrodach lub działkach, jak i duże modele przeznaczone do użytku w gospodarstwach rolnych. Tutaj każdy znajdzie dla siebie coś dostosowanego do jego indywidualnych potrzeb.

Warto dodać, że w ofercie szklarni z poliwęglanu znajdują się modele gotowe do samodzielnego montażu. Ich konstrukcja, bazująca na komponentach idealnie do siebie pasujących, jest niezwykle prosta do złożenia i wyróżnia się dużym komfortem użytkowania. Montaż szklarni poliwęglanowych jest bardzo prosty, nie stwarza żadnych problemów, a do tego można je postawić na każdym fundamencie.

Gruby Benek