Wydrukuj tę stronę
niedziela, 03 kwiecień 2022 09:00

Zestawienie nowoczesnych aplikatorów nawozu sztucznego. Przewodnik dla rolnika

Napisane przez RED

Jako nowoczesny rolnik na pewno szukasz rozwiązań, które usprawnią Twoją codzienną pracę. Jednym ze sprzętów wartym rozważenia jest oczywiście aplikator nawozu sztucznego. Świetnie sprawdza się on zwłaszcza w większych gospodarstwach, przyspieszając proces użyźniania gleby i pielęgnowania upraw.

Masz pewność, że nawóz zostanie rozmieszczony równomiernie na całej powierzchni i realnie przyczyni się do polepszenia warunków glebowych lub jakości i ilości zbieranych plonów. Pozostaje zatem pytanie, które brzmi nie „czy”, ale „co” kupić, aby usprawnić prace w gospodarstwie rolnym. Pod lupę bierzemy profesjonalne aplikatory Veenhuis. 

Ecoject – wytrzymały aplikator nawozu sztucznego

To wytrzymały aplikator nawozu, który nie wymaga dużego zaangażowania w konserwację i jest stosunkowo niedrogi w utrzymaniu. Model jest dość uniwersalny z uwagi na swoją szerokość roboczą (5,32 do 8,36 metra) i talerze w dwóch różnych średnicach. To sprawia, że wiele firm usługowych i gospodarstw rolniczych decyduje się skorzystać z modelu o wytrzymałej konstrukcji. Poradzi on sobie z obsługą lekkiego zbiornika ascenizacyjnego.

Euroject pro – gwarancja równomiernej aplikacji nawozu

Jeżeli zależy Ci na optymalnym kopiowaniu nierówności terenu i chcesz uniknąć trwałego uszkodzenia traw, koniecznie rozważ ten model aplikatora. Euroject pro ma trzyczęściowy talerz tnący, który nie ulega stępieniu, a jego konstrukcja i zawieszenie gwarantują równoległe kopiowanie śladów pojazdu i nierówności terenu.

Euroject Twin – intensywna praca, optymalne rezultaty

To wytrzymały aplikator do intensywnej pracy w gospodarstwie rolnym czy przy hodowli zwierząt gospodarskich i świadczeniu innych usług rolniczych. Nadaje się nawet do upraw rzędowych i świadczenia usług rolniczych na wysokim poziomie, zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami. 

Jak widzisz Veenhuis udostępnia swoim klientom wiele różnych rodzajów maszyn. Aplikatory do nawozu są mocne, wydajne i sprawne technicznie, dlatego korzystanie z nich znacznie przyspiesza prace gospodarskie. Nawożenie upraw może stać się zdecydowanie szybsze i dokładniejsze, o ile wybierzesz urządzenie, które w optymalny sposób zadba o daną powierzchnię.

Na pewno znaczenie ma to, jak duży areał jest do obsłużenia. Im więcej hektarów, tym mocniejszego aplikatora potrzebujesz. Jednak zazwyczaj ma on znaczne rozmiary oraz masę, co czyni go nieprzydatnym na mniejszych polach, gdzie jest mniejsza przestrzeń do manewrowania.